Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Факти

3 травня жителі Донецька почали оформлювати російське громадянство. За даними бойовиків, біля “МВС” сформувалася черга з більш як 80 людей, які хочуть отримати паспорт Росії.

Парламент України має якомога швидше відповісти на питання подвійного громадянства та модернізувати законодавство в інтересах як держави, так і населення.

Заява заступника міністра з тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що Росія в майбутньому матиме підстави захищати своїх громадян через видавання паспортів РФ на сході України — лише намагання виправдати провалену політику в цій сфері з боку держави.

Прострочена актуальність проблеми чужих паспортів

Видавання паспортів українським громадянам — історія не нова. З цією проблемою країна живе майже двадцять років. І почалась вона із західних кордонів, де активно ведуть свою політику румунський та угорський уряди.

Україна – не єдина держава, що має подібну проблему. Видавати паспорти угорський уряд намагався і в Словаччині.

Словацька влада ввела симетричні дії і заборонила подвійне громадянство, а через кілька місяців запровадила штрафи. Тому там угорська нацменшина не паспортизувалася. Хоча, наприклад, у тій же Словаччині були приклади виявлення паспортів Угорщини та позбавлення громадянства.

Млявість України в питанні громадянства

Україна завжди проводила мляву політику щодо цієї проблеми. Наразі немає можливості дозволити подвійне громадянство в країні через агресію Росії, тому треба визначитись.

Провальна політика, зокрема, і тому, що ми не організували набуття громадянства України для жителів окупованого Донбасу, яким виповнилося 16 років. Адже на контрольовану територію їх пропускають лише у супроводі обох батьків. Це здебільшого з різних причин неможливо, а держава адекватної процедури для таких громадян не надала.

Тому набуття російського громадянства у “ЛДНР” може мати масовий характер.

У найгіршому сценарії видавання паспортів в ОРДЛО — це політика, спрямована на вмотивування нового витка агресії з боку РФ із захисту своїх громадян.

Санкції за паспорти Росії

Україна та міжнародна спільнота різко розкритикували той факт, що 1 травня Путін підписав указ, який надав право на спрощений порядок отримання російського громадянства окремим категоріям українців.

Однак говорити про українські, а тим паче західні санкції зарано. В українському МЗС заявили про підготовку санкцій, але все залежатиме від позиції новообраного президента.

А від нього ми поки що почули лише, що Україна надаватиме українське громадянство представникам усіх народів, які потерпають від авторитарних та корумпованих режимів, насамперед — росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше.

 

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8-%D1%80%D1%84-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B2-%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BB%D0%BE-%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D1%82%D0%B5%D0%BF">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Хто буде співпрацювати з Зеленським

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Хто буде співпрацювати з Зеленським Факти Те, що Володимир Зеленський однозначно йде у політику, стало зрозуміло 1 грудня 2017 року, коли…

Бунт Філарета: чи вистоїть Православна церква України?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Бунт Філарета: чи вистоїть Православна церква України? Ліга Для того, аби народжувалось щось нове, зазвичай необхідно руйнувати старе. Трансформації бувають різні…

Контур “свого хлопця”: як довго протримається феномен Зеленського?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Контур “свого хлопця”: як довго протримається феномен Зеленського? Ліга Після ефектної перемоги Макрона на виборах у Франції його феномен довго обговорювали…

Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента Факти 4 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя з дводенним візитом.…