Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Факти

3 травня жителі Донецька почали оформлювати російське громадянство. За даними бойовиків, біля “МВС” сформувалася черга з більш як 80 людей, які хочуть отримати паспорт Росії.

Парламент України має якомога швидше відповісти на питання подвійного громадянства та модернізувати законодавство в інтересах як держави, так і населення.

Заява заступника міністра з тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що Росія в майбутньому матиме підстави захищати своїх громадян через видавання паспортів РФ на сході України — лише намагання виправдати провалену політику в цій сфері з боку держави.

Прострочена актуальність проблеми чужих паспортів

Видавання паспортів українським громадянам — історія не нова. З цією проблемою країна живе майже двадцять років. І почалась вона із західних кордонів, де активно ведуть свою політику румунський та угорський уряди.

Україна – не єдина держава, що має подібну проблему. Видавати паспорти угорський уряд намагався і в Словаччині.

Словацька влада ввела симетричні дії і заборонила подвійне громадянство, а через кілька місяців запровадила штрафи. Тому там угорська нацменшина не паспортизувалася. Хоча, наприклад, у тій же Словаччині були приклади виявлення паспортів Угорщини та позбавлення громадянства.

Млявість України в питанні громадянства

Україна завжди проводила мляву політику щодо цієї проблеми. Наразі немає можливості дозволити подвійне громадянство в країні через агресію Росії, тому треба визначитись.

Провальна політика, зокрема, і тому, що ми не організували набуття громадянства України для жителів окупованого Донбасу, яким виповнилося 16 років. Адже на контрольовану територію їх пропускають лише у супроводі обох батьків. Це здебільшого з різних причин неможливо, а держава адекватної процедури для таких громадян не надала.

Тому набуття російського громадянства у “ЛДНР” може мати масовий характер.

У найгіршому сценарії видавання паспортів в ОРДЛО — це політика, спрямована на вмотивування нового витка агресії з боку РФ із захисту своїх громадян.

Санкції за паспорти Росії

Україна та міжнародна спільнота різко розкритикували той факт, що 1 травня Путін підписав указ, який надав право на спрощений порядок отримання російського громадянства окремим категоріям українців.

Однак говорити про українські, а тим паче західні санкції зарано. В українському МЗС заявили про підготовку санкцій, але все залежатиме від позиції новообраного президента.

А від нього ми поки що почули лише, що Україна надаватиме українське громадянство представникам усіх народів, які потерпають від авторитарних та корумпованих режимів, насамперед — росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше.

 

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8-%D1%80%D1%84-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B2-%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BB%D0%BE-%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D1%82%D0%B5%D0%BF">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Дефолт — як це призведе до відставки Зеленського?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Дефолт — як це призведе до відставки Зеленського? Ліга Довільні роздуми про шаурму, Коломойського, дефолт та що відбувається за лаштунками. Святкування…

Коронавірус: скільки в цій хворобі політики?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Коронавірус: скільки в цій хворобі політики? Коронавірус: скільки в цій хворобі політики? Джерело: site.ua Скільки б в коронавірусі не було вірусу,…

МВС: селфі під забороною… Не вірте!

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС: селфі під забороною… Не вірте! Щось не так в королівстві Арсена Авакова під назвою МВС. То він та його колеги…

«Не хвилюйтесь! За вами спостерігають»

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку «Не хвилюйтесь! За вами спостерігають» Міністерство внутрішніх справ претендує на особливу роль у виборчій кампанії. Українців намагаються привчити до того, що…