Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Послаблення Офісу Президента – це шанс для Разумкова, – РЕЙТЕРОВИЧ

Послаблення Офісу Президента – це шанс для Разумкова, - РЕЙТЕРОВИЧ

Відставка прем’єра, яка не відбулась дає Олексію Гончаруку шанс утвердитись як суб’єктному політику  і відкриває шлях для самостійної гри спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову. Таку думку висловив у своєму Телеграм-каналі керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«У нас у країні з'явився суб'єктний прем'єр-міністр. Звичайно, не факт, що він зможе в повній мірі скористатися новими можливостями, оскільки обмежений як часом, так і ресурсами. Але пара місяців у нього точно є. Як і підтримка з боку Віктора Пінчука і тих депутатів / чиновників, які орієнтуються на олігарха. Або просто від нього залежать», - написав Ігор Рейтерович.

Втім, на його думку, у всій цій історії шанси заявити про свою суб’єктність з’явилися у ще одного політика – спікера парламенту.

«Дмитро Разумков і так останнім часом постійно нагадував про себе Офісу Президента. Благо, у нього є прекрасний механізм впливу - регламент Верховної Ради. Який він намагається по можливості не порушувати, особливо якщо це стосується принципових питань. Саме тому голосування по землі і децентралізації були відкладені, оскільки без порушення процедури їх неможливо було прийняти в терміни, визначені Офісом Президента», - говорить Рейтерович.

Він зауважив, що на Разумкова орієнтується від 50 до 80 депутатів фракції.

«Це ще з часів Трускавця. У перспективі їх може стати ще більше. В основному це люди, які хочуть зберегтися в політиці на найближчі п'ять-десять років, а не одноденки, що потрапили в список випадково. І для цих людей важлива не тільки суть, але і форма (тим більше, що за форму у нас як правило і притягують до відповідальності). Тому вони не хочуть порушувати регламент і готові прислухатися до різних думок з ключових питань розвитку країни», - говорить Рейтерович.

Політолог вважає, що  у Разумкова з’явився прекрасний шанс скористатися деяким ослабленням Офісу Президента і посиленням Кабінету Міністрів, щоб не просто почати свою гру, але і повернути парламенту роль одного з центру прийняття рішень в країні.

«Це до речі, прямо записано в Конституції. Питання, як завжди, в амбіціях. І бажанні брати на себе відповідальність», - наголосив політолог.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D1%84%D1%96%D1%81%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%86%D0%B5-%D1%88%D0%B0%D0%BD">
Twitter
LinkedIn

Новини

Росія намагається дискредитувати Православну церкву України і втягнути її в політичні ігри, – експерти

520 релігійних громад та монастирів уже заявили про перехід з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МО) до Православної церкви України (ПЦУ). Процес становлення єдиної української церкви підтримало релігійне співтовариство…

Перетворення поліції в інструмент виборів мусить припинитися – експерти

Штаби окремих кандидатів намагаються використати правоохоронців як інструмент своєї виборчої кампанії. Якщо керівництво МВС підіграватиме їм, ситуація в Україні може бути дестабілізована.

Конфлікт між генпрокуратурою і САП може стати однією з причин”розвалу” резонансних справ, – політолог

Конфлікт між Генпрокуратурою і САП може стати причиною того, що резонансні справи «розваляться» в судах. Незлагоджена робота різних слідчих органів часто приводить до того, що докази зібрані ними суд просто…