Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. 30 років Незалежності: Юрій Подорожній назвав головні поразки і досягнення

30 років Незалежності: Юрій Подорожній назвав головні поразки і досягнення

Кожна нація в своїй історії мала і злети, і національні катастрофи. Як би ми критично ставилися до сучасної української реальності, досягнення все ж переважають, хоча і поразки вражають. 

Про це розповів у коментарі виданню «Сomments.ua» політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожний.  

"Ми, українці, як політична нація з тисячолітньою історією, нарешті, змогли стати державним народом. І це, напевно, головне досягнення, до якого ми звикли і сприймаємо як даність. А тому не будемо відносити цей факт до досягнень, нехай він буде тим, що з кожним назавжди ", — підкреслює експерт.

На його думку, українці за тридцять років переживали трансформацію не тільки державну, а й соціально-економічну, яка дуже боляче б’є по кожному.

"Не кожної нації вдалося б пережити такі випробування і залишитися єдиним цілим, яке досі живе, обговорюючи, чи є ми цим самим цілим чи ні. Навіть війна, яку за логікою мали б почати держава та її інституції, стала досягненням єдиної української нації і громадянського суспільства. Своїм прикладом вони змусили державні інститути перегрупуватися і почати широкомасштабний опір російської агресії. Мабуть, саме формування єдиної нації з різноманітності мов, культур, церков, регіональних укладів життя і місцевих традицій є досягненням за ці роки незалежності", — вважає Юрій Подорожний.

В той самий час, продовжує він, сам факт війни і втрати територій є поразкою держави.

"Але нас повинна об'єднати думка про те, що війна з Росією неминуча. Вибір однозначний. Або війна — або незалежність. І не держава, а народ зробив свій вибір. Держава в даному контексті стало лише інструментом. Саме цей факт вселяє оптимізм, тому що ми не тільки маємо тисячолітню історію народу, а й здатність до вибору власного шляху", — резюмує експерт.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/30-rokiv-nezalezhnosty-yuriy-podorozhniy-nazvav-golovni-porazku-i-dosyagnennya">
Twitter
LinkedIn

Новини

Створено платформу для боротьби з поширенням фейків

Громадські активісти спільно контролюватимуть розповсюдження у ЗМІ маніпулятивної та неправдивої інформації під час парламентських перегонів. «Український Центр суспільного розвитку» підтримав ініціативу «Стоп корупції» щодо спільного контролю громадськими організаціями ходу парламентської…

Ноу-хау виборів-2019 – розкрутка віртуального політика – експерти

Схильність українців голосувати емоціями сприяє популярності віртуальних політиків, чий образ сконструйований медійно, а погляди і програмні завдання розмиті. Наслідки такого голосування можуть згодом приносити розчарування.

Конфлікт між генпрокуратурою і САП може стати однією з причин”розвалу” резонансних справ, – політолог

Конфлікт між Генпрокуратурою і САП може стати причиною того, що резонансні справи «розваляться» в судах. Незлагоджена робота різних слідчих органів часто приводить до того, що докази зібрані ними суд просто…