Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Авакову немає сенсу запроваджувати надзвичайний стан в країні, тому що де-факто він і так існує — Рейтерович

Авакову немає сенсу запроваджувати надзвичайний стан в країні, тому що де-факто він і так існує — Рейтерович

Як коронакриза впливає на політичне життя та чи ризикує Україна стати поліцейською державою?

Про це в ефірі Громадське радіо говорили з політологом, кандидатом політичних наук, керівником політико-правових програм «Українського центру суспільного розвитку» Ігорем Рейтеровичем

Вплив коронавірусу на політичне життя країни

У даному випадку коронавірус — це класичний каталізатор, який просто пришвидшив ті негативні реакції, які були в Україні, та й в усьому світі. Річ у тому, що ця пандемія не є ніяким «чорним лебедем», як зараз деякі дослідники говорять, це насправді білий лебідь. Тому що всі прекрасно знали, що ця епідемія буде, але багато хто думав, що якось пронесе і нас це не торкнеться. Воно торкнулося і всі проблеми, які були в Україні, на цьому фоні стали більш яскравими.

Що стосується політичних пертурбацій, які є в Україні, це певною мірою співпадіння факторів, але на фоні епідемії це виглядає трохи по-іншому. Це показує безпорадність влади в багатьох питаннях, безпорадність монобільшість, відсутність кваліфікованих кадрів, тотальну некомпетентність в окремих сферах і небажання брати на себе відповідальність. Хоча влада змушена цю відповідальність брати на себе, адже відсидітися в сторонці не вийде.

Діяльність МВФ – шлях до поліцейської держави?

Головна проблема України зараз полягає в тому, що ми не стільки підвищуємо оці обмеження, а що в нас все це відбувається не у правовому полі. Якщо ми говоримо про посилення карантинних заходів, то це повинно бути чітко врегульовано чинним законодавством. Те, що ми маємо на сьогодні, законодавством не врегульовано. Тому для міністра Авакова і для цілого міністерства і немає зараз сенсу запроваджувати надзвичайний стан по всій країні, тому що вони мають і так достатньо багато повноважень, він де-факто і так існує.

Виходить так, що правоохоронні органи на власний розсуд часто вирішують, як їм діяти в тій чи іншій ситуації. Відсутність оцього правового врегулювання розв’язує їм руки. Тому спочатку Аваков більше говорив про надзвичайний стан, зараз вони почали говорити менше, тому що їх влаштовує режим надзвичайної ситуації, яким вони крутять, як забажають.

Повну версію розмови можна прослухати тут

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/avakovy-nemaye-sensy-zaprovadzhyvatu-nadzvuchaynuy-stan-v-kraini-tomy-scho-de-fakto-vin-i-tak-isnuye-reiterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Українці жодному політику не пробачать здачу Криму, – Подорожній

Мовчання кандидата Зеленського, уникання дебатів та зневажлива відповідь штабу Мустафі Джемілєву – це елементи одного пазлу, які свідчать про несамостійність претендента на пост глави держави і наявність у нього «господарів».

Ноу-хау виборів-2019 – розкрутка віртуального політика – експерти

Схильність українців голосувати емоціями сприяє популярності віртуальних політиків, чий образ сконструйований медійно, а погляди і програмні завдання розмиті. Наслідки такого голосування можуть згодом приносити розчарування.