Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Через постійні скандали у владі виник новий термін – «закономірність Рейтеровича»

Через постійні скандали у владі виник новий термін – «закономірність Рейтеровича»

Скандали, що їх продукують у вищих ешелонах влади, не випадкові. Вони покликані утримувати увагу публіки — щойно інтерес до одного вщухає, одразу ж підкидають інший. Цю особливість можна назвати «закономірністю Рейтеровича».

Про це заявив телеведучий Василь Климчук в аналітичному випуску «Категоричності тижня» на своєму YouTube-каналі.

«Якщо щось станеться з великим рейтингом Зеленського, то це буде не через ворогів, конкурентів чи опонентів, а саме через друзів, які продукують скандали. Це я називаю ʺзакономірністю Рейтеровичаʺ. Політолог, який часто буває в мене на ефірах і завжди має фундаментальну позицію та добре розуміється в речах, про які говорить, якось написав на своїй сторінці, що є певна закономірність у скандалах. І це дійсно так», — каже Василь Климчук.

Оглядач пояснює, що одним скандалом влада перекриває інший.

«Коли один скандал починає набирати обертів, його гасять іншим. А додам іще від себе: якщо наверху буря, то всередині можна тишком-нишком наприймати багато чого. Можливо, саме тому це і перекривають», — зазначає Климчук.

Він навів ланцюжок скандалів, які заглушувати один одного.

«Скандал із Гладковським перекрили скандалом ʺгоріла хата – хор Верьовкиʺ, потім ʺгоріла хатаʺ перекрили призначенням Сивохо, потім з’являється ʺя дебілʺ і скандал Милованова з Бородянським, потім іде історія хайпу з поліграфом, потім — ʺя лохʺ на дерев’яних лавочках на Донбасі, далі після всіх цих образ — секс скандал із Яременком, тут же — Кива з відрізаною головою, ну і наостанок — бійка між Богданом і Бакановим», — говорить Климчук.

Оглядач наголошує, що всі ці скандали нагадують серіал і мають на меті утримувати увагу суспільства.

«Всі скандали, які я назвав — це, як ви знаєте, короткий зміст попередніх серій якихось двох тижнів. Просто щоб розуміти концентрацію подій, які сьогодні відбуваються. І це, дійсно, просто форма», — говорить Климчук.

Нагадаємо, на думку Ігоря Рейтеровича, скандали або ж хайп — це основа інформаційної політики чинної влади. Кожен скандал, який виникає, існує в інформаційному просторі 2–3 дні. Закономірність полягає в тому, що кожна скандальна історія повинна перекриватися ще більшою. Скандали не виникають самі по собі, а є реакцією влади на гострі питання, які порушує суспільство. Їхня головна мета — відвернути увагу людей від важливих проблем та перевести інформаційний фокус у бік речей, які не мають особливого значення для громадян, натомість створюють ефектну інформаційну картинку.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/cherez-postiyni-skandalu-y-vladi-vunuk-novuy-termin-zakonomirnist-reyterovucha">
Twitter
LinkedIn

Новини

Протистояння силовиків на виборах може призвести до невизнання їх результатів – експерти

Роз’яснення Центральної виборчої комісії щодо роботи агітаторів не вплине на перебіг виборчої кампанії. ЦВК пояснила, яким чином можна компенсувати видатки волонтерам-агітаторам. Водночас у цьому аспекті на результати виборів може вплинути…

Чи стане Коломойський «сірим кардиналом» Зеленського, покажуть перші призначення, — Рейтерович

Справжні причини повернення Коломойського до України стануть зрозумілі після перших призначень Зеленського. Лише тоді можна буде остаточно сказати, чи це було тріумфальне повернення олігарха з подальшим відведенням йому ролі «сірого…

Відставка Богдана означатиме зміни як у внутрішній, так і в зовнішній політиці, – Рейтерович

В останні півтора-два місяці Богдан втратив вплив на процеси, за які він відповідав – починаючи від збирання голосів у Раді і закінчуючи просуванням топових ініціатив президента, зокрема законів про децентралізацію,…