Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Дострокові вибори вигідні трьом політичним силам, — Рейтерович

Дострокові вибори вигідні трьом політичним силам, — Рейтерович

Можливість дострокових виборів значною мірою залежить від того, чи піде парламент на співпрацю з новобраним Президентом. Наразі їх проведення вигідне трьом політичним силам — «Слузі народу», БПП і «Опозиційній платформі – За життя».

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Зараз активно просувається теза, що за такого великого кредиту довіри, який отримав Президент, йому потрібно не втрачати час і проводити дострокові вибори. Однак у цьому для нього є і ризики. Думаю, зараз його команда аналізує різні варіанти, і все ж вона буде дивитися на те, як складатиметься співпраця із цим складом парламенту», — говорить експерт..

За словами політолога, є три сценарії, як можуть будуватися відносини між Президентом і парламентом.

«Перший — конструктивний, коли парламент повністю підтримає всі призначення на посади, які зробить Президент, і голосуватиме за рішення, які він ініціюватиме. Другий — повне протистояння, коли блокуватимуться всі рішення. І третій — «ні мир, ні війна», коли якісь рішення підтримуватимуться, якісь — ні, і всі спокійно готуватимуться до виборів. І взагалі, зараз парламент може сам, без ініціативи Президента, проголосувати за всі актуальні питання — зняття недоторканності, імпічмент тощо, але в корисній для себе редакції», — каже Ігор Рейтерович.

На його думку, дострокові вибори вигідні трьом партіям. Перша — це «Слуга народу».

«У Зеленського рейтинг іще, звісно, високий. Хоча розраховувати на такий же вражаючий успіх йому не доводиться. По-перше, хто буде в списку «Слуги народу»? Хтось зараз може назвати імена цих людей, окрім одного? А парламентські вибори відрізняються від президентських, люди все ж таки звертають увагу на список, і тут навряд чи можливе повторення голосування за віртуальну політику», — стверджує політолог.

Також, за його словами, високі шанси провести потужну партію в парламент є і в Петра Порошенка. Його організаційні структури на місцях гарно спрацювали на цих виборах.

«А ще його електорат залишається мобілізований. І якщо вибори будуть скоро, для нього це може стати плюсом», — зазначає експерт.

І третя політсила, якій можуть бути вигідні парламентські вибори — це «Опозиційна платформа – За життя».

«У Бойка залишається рейтинг, і він стабільно тримається», — каже Ігор Рейтерович.

Раніше політолог уже говорив, що на президентських виборах відсутність ідеології допомогла Зеленському здобути голоси, але на парламентських виборах більше шансів матимуть ті, у кого є зрозумілі позиції по ключових питаннях і розгалужені партійні мережі.

Нагадаємо, чергові вибори народних депутатів Верховної Ради 9-го скликання призначені на 27 жовтня 2019 року.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/dostrokovi-vuboru-vugidny-tryom-polituchnum-sulam-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Очікування від наступного Генпрокурора будуть значно більшими, аніж від Рябошапки, – Ігор Рейтерович

Рішення про відставку Рябошапки суперечливе та недалекоглядне і це підтверджено розколом у монобільшості. Лише 179 представників «Слуги народу» проголосували «за». Одна з причин, чому він лишився посади – зацікавленість різних…

«Слуги народу» вщент програли вибори в обласних центрах, – Рейтерович

Результати місцевих виборів свідчать про посилення впливу мерів і зростання підтримки місцевого самоврядування. Те, що «Слуги народу» не виграли вибори в жодному обласному центрі, а переважна більшість міських голів зуміли…

Досвід окремих депутатів-мажоритарників стане у пригоді Зеленському – експерти

В одномандатних округах більші шанси на перемогу мають досвідчені депутати, які давно працюють у регіонах, мають високу підтримку людей та знають, як розв’язувати їхні проблеми. У разі перемоги вони стануть…