Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Компліменти між Зеленським і Аваковим ставлять під сумнів незаангажованість поліції, – Рейтерович

Компліменти між Зеленським і Аваковим ставлять під сумнів незаангажованість поліції, – Рейтерович

Обмін компліментами між одним із кандидатів у президенти та міністром МВС є показовим напередодні другого туру. Перед першим туром Арсен Аваков не приховував своїх симпатій і антипатій і став найактивнішим бійцем інформаційного фронту. Зараз щодо політичної незаангажованості міністерства теж є сумніви.

Про це розповів керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Володимир Зеленський подякував поліції й особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову за прозорі вибори. Шкода, що забув подякувати спостерігачам, у тому числі міжнародним, громадським організаціям та журналістам. Саме вони зробили все для того, щоб вибори були демократичними, а поліція лише діяла за законом, виконуючи свої функції», – каже Ігор Рейтерович.

За словами політолога, дивно звучить подяка «особисто» Арсену Авакову.

«У міністра що, є якась особлива роль на виборах? Функції поліції – забезпечити правопорядок на дільницях, однак його особиста подяка підкреслюється», – зазначає політолог.

Ігор Рейтерович нагадав, що перед першим туром міністр уже намагався призначити себе арбітром, тоді як його війна з підкупом виявилась суто медійною.

«Ми чули заяви про арбітра і сотні інших заяв зі звинуваченнями, які в результаті не підтвердились. «Український Центр суспільного розвитку» спільно з «Центром контент-аналізу» детально вивчили те, як висвітлювалась у ЗМІ тема підкупу, і дійшли висновку, що це була штучна, спланована інформаційна кампанія. В день виборів сам міністр визнав, не було жодних системних порушень, які вплинули б на результати. Усі його гучні заяви про «сітки», «піраміди» виявилися звичайним піаром», – говорить експерт.

Водночас політолог наголошує, що зараз показовим є обмін люб’язностями між міністром і одним із кандидатів у президенти.

«Згадайте, як хвалив Арсен Аваков команду Зеленського, і зараз вони відповіли взаємністю. Мені ця риторика дуже нагадує риторику Юлії Тимошенко. Напередодні першого туру вони з міністром МВС робили заяви в унісон і так само обмінювались компліментами», – каже Ігор Рейтерович.

Політолог зауважив, що оточення Арсена Авакова говорить про перемогу Володимира Зеленського вже як про доконаний факт. З одного боку, це впливає на громадську думку, з іншого – така прихильність між кандидатом і міністром загрожує вибірковістю правосуддя щодо роботи різних штабів.

«Ми вже чуємо про затримання активістів, які хотіли роздавати листівки з інформацією про Зеленського, навіть не роздавали, а хотіли. А тепер згадайте, як поводилась поліція напередодні першого туру, коли випадки нападів на штаби одного з кандидатів ігнорувала, коли роботі одних агітаторів давала зелене світло, а інших ставила поза законом. Така вибірковість аж ніяк не свідчить про те, що міністр дбає про демократичність виборів», – зазначає Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, що робота поліції – забезпечити правопорядок у день волевиявлення і під час передвиборчої агітації та реагувати на звернення громадян. А гра для перемоги когось із кандидатів і виконання «політичних замовлень» до функцій поліції не належать.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/komplimentu-mizh-zelenskim-ta-avakovum-stavlyatpid-sumniv-nezaangazhovanist-policii-reyterovych">
Twitter
LinkedIn

Новини

Зустріч Макрона і Зеленського – спроба створити образ серйозного політика – Тетяна Ілюк

Анонсована зустріч кандидата в президенти Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном більше розрахована на українських виборців, ніж на досягнення якихось результатів під час неї. Не випадково після низки політичних…

Активізація парамілітарних структур збільшує ризики насильства на виборчих дільницях

Парамілітарні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Ризики застосування насильства та обмеження прав і свобод громадян залишаються доволі високими. Головний виклик для проведення чесних виборів –…

2019-й став роком ілюзій, — Рейтерович

2019-й став роком народження і згасання нових ілюзій. Цей тренд продовжиться і в наступному році. Таку думку висловив під час круглого столу «Підсумки 2019-го – перспективи 2020 року: політичні, соціальні,…