Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Компліменти між Зеленським і Аваковим ставлять під сумнів незаангажованість поліції, – Рейтерович

Компліменти між Зеленським і Аваковим ставлять під сумнів незаангажованість поліції, – Рейтерович

Обмін компліментами між одним із кандидатів у президенти та міністром МВС є показовим напередодні другого туру. Перед першим туром Арсен Аваков не приховував своїх симпатій і антипатій і став найактивнішим бійцем інформаційного фронту. Зараз щодо політичної незаангажованості міністерства теж є сумніви.

Про це розповів керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Володимир Зеленський подякував поліції й особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову за прозорі вибори. Шкода, що забув подякувати спостерігачам, у тому числі міжнародним, громадським організаціям та журналістам. Саме вони зробили все для того, щоб вибори були демократичними, а поліція лише діяла за законом, виконуючи свої функції», – каже Ігор Рейтерович.

За словами політолога, дивно звучить подяка «особисто» Арсену Авакову.

«У міністра що, є якась особлива роль на виборах? Функції поліції – забезпечити правопорядок на дільницях, однак його особиста подяка підкреслюється», – зазначає політолог.

Ігор Рейтерович нагадав, що перед першим туром міністр уже намагався призначити себе арбітром, тоді як його війна з підкупом виявилась суто медійною.

«Ми чули заяви про арбітра і сотні інших заяв зі звинуваченнями, які в результаті не підтвердились. «Український Центр суспільного розвитку» спільно з «Центром контент-аналізу» детально вивчили те, як висвітлювалась у ЗМІ тема підкупу, і дійшли висновку, що це була штучна, спланована інформаційна кампанія. В день виборів сам міністр визнав, не було жодних системних порушень, які вплинули б на результати. Усі його гучні заяви про «сітки», «піраміди» виявилися звичайним піаром», – говорить експерт.

Водночас політолог наголошує, що зараз показовим є обмін люб’язностями між міністром і одним із кандидатів у президенти.

«Згадайте, як хвалив Арсен Аваков команду Зеленського, і зараз вони відповіли взаємністю. Мені ця риторика дуже нагадує риторику Юлії Тимошенко. Напередодні першого туру вони з міністром МВС робили заяви в унісон і так само обмінювались компліментами», – каже Ігор Рейтерович.

Політолог зауважив, що оточення Арсена Авакова говорить про перемогу Володимира Зеленського вже як про доконаний факт. З одного боку, це впливає на громадську думку, з іншого – така прихильність між кандидатом і міністром загрожує вибірковістю правосуддя щодо роботи різних штабів.

«Ми вже чуємо про затримання активістів, які хотіли роздавати листівки з інформацією про Зеленського, навіть не роздавали, а хотіли. А тепер згадайте, як поводилась поліція напередодні першого туру, коли випадки нападів на штаби одного з кандидатів ігнорувала, коли роботі одних агітаторів давала зелене світло, а інших ставила поза законом. Така вибірковість аж ніяк не свідчить про те, що міністр дбає про демократичність виборів», – зазначає Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, що робота поліції – забезпечити правопорядок у день волевиявлення і під час передвиборчої агітації та реагувати на звернення громадян. А гра для перемоги когось із кандидатів і виконання «політичних замовлень» до функцій поліції не належать.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/komplimentu-mizh-zelenskim-ta-avakovum-stavlyatpid-sumniv-nezaangazhovanist-policii-reyterovych">
Twitter
LinkedIn

Новини

Піррова перемога Президента, – Ігор Рейтерович

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з липня 2021, за який вночі проголосувала Верховна Рада України, це класична ситуація, коли питань більше, ніж відповідей. І коли прийняте рішення, насправді,…

Серед причин недостачі членів ДВК може бути страх перед тиском правоохоронців – експерт

Труднощі з формуванням дільничних виборчих комісій виникли на тлі психологічного тиску на членів ДВК, зокрема, і з боку політично заангажованих правоохоронців. Однак до зриву виборів ця проблема не призведе.

Після виходу з коаліції Аваков навряд чи може розраховувати на роль регента, – політолог

Або нова, не надто слухняна, та все ж коаліція, або розпуск парламенту з присмаком незаконності – такі карти роздали депутати новообраному Президенту. Який шлях він обере - стане зрозуміло впродовж…