Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Мир: про що говорять кандидати

Мир: про що говорять кандидати.

ЛІГА

Хочу нагадати, що 12 квітня 2014 року було окуповано Слов’янськ, який став епіцентром боротьби за незалежність та  територіальну цілісність.

Як би нас не переконували, що ключовими проблемами України є економіка, боротьба з корупцією чи навіть земельне питання війни лишиться ключовим.  Не давши відповідь на питання, що буде з безпекою та армією у нас не буде ні економіки, ні землі, ні інших важливих питань, які притаманні країні, що реформується. Війна з Росією триває вже 5 років. Але війна та проблема безпеки відсунута від нашого повсякденного життя. І провина влади в тому, що для більшості війна стала телевізійним шоу, а не реальністю з воєнним станом, територіальною самообороною, з тренуваннями на випадок бомбардуванням, врешті хоча б військовим податком. 

Днями в Києві відбувся 12-ий Безпековий Форум, на якому обговорювались загрози та констатації поточної ситуації. “Мільярдні ресурси постійно вкладаються Росією у військові інфраструктурні проекти. Відновлюся аеродроми для штурмової авіації, будуються комунікації для швидкого перекидання величезних за чисельністю військових підрозділів до українського кордону. Створюються військові бази й бази зберігання озброєння і техніки. І цей процес не припиняється ні на добу. Це дуже, дуже небезпечно для нас”, – вважає голова РНБО Олександр Турчинов.

В контексті існуючих загроз та ситуації що склалась із військово-політичною ситуацією напередодні другого туру важливо розуміти, що саме чекає на Україну після 21 квітня. Обидва кандидати заявляють про своє прагнення до миру. Однак, бачення його досягнення у Порошенка та Зеленського різняться.

Для Порошенка досягнення миру  – це повернення територіальної цілісності на умовах повернення в склад України Криму та окупованих частин Донбасу. З цією метою кандидат продовжить модернізацію армії та залучення світового співтовариства до вирішення військового конфлікту. Держбюджетом-2019 на потреби армії передбачено понад 102 млрд грн. Раніше президент заявляв, що Збройні сили цього року отримають 6 тисяч мінометів, снайперську зброю, ЗРК, понад тисячу БТРів і БМП, десятки літаків і малі броньовані артилерійські катери, десантні катери і засоби радіолокації. В Одеській області пройшли успішні завершальні випробування крилатої ракети “Нептун” в умовах протидії РФ засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). 

В найближчій перспективі, у разі перемоги кандидата на виборах, планується зустріч у Нормандському форматі з метою актуалізації проблеми війни на Сході для західних партнерів та так би мовити звірки годинників з Росією.

Порошенко переконує: “Лише повноправне членство в ЄС та Північноатлантичному альянсі остаточно й незворотньо гарантує українську державну незалежність. Так, членство в ЄС і НАТО, коли ми делегуємо частину повноважень, гарантує нашу незалежність і національну безпеку”. 

Що ж до членства в НАТО, то, за словами Порошенка, “це альфа і омега” його програми. “Референдум буде тоді, коли ми підготуємося до вступу – і коли країна, народ буде вносити зміни до Конституції, делегуючи частину суверенних повноважень. Але робити треба зараз і вже, не відкладати”.

Для кандидата Зеленського питання миру також є ключовим питання його програми. В ефірі одного з ток-шоу кандидат заявив: “У нас віджали нашу територію, але це тимчасово”. До того ж, на питання “як зупинити війну”, Зеленський заявив, що війну зупинити неможливо.

Відповідно до програми кандидат Зеленський  у питанні війни а миру збирається просити підтримки у гарантів за Будапештським меморандумом і партнерів по Євросоюзу за трьома пунктами:

А) У прагненні завершити війну.

Б) Повернути тимчасово окуповані території.

В) Змусити агресора відшкодувати завдані збитки.

«Рух України до НАТО та інших подібних об’єднань — запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів» – відмічається в програмі кандидата в Президенти.

Відповідно до заяв команди Зе перемовини щодо Донбасу з Росією розпочнуться практично одразу після перемоги на виборах. Про це повідомив член команди Зеленського Дмитро Разумков в інтерв’ю BBC News Україна, відповідаючи на питання, чи можливі переговори з самопроголошеними адміністраціями у Донецьку і Луганську – «Ми такі переговори, звичайно, не ведемо. Вести переговори чи тиснути треба на тих, хто може ухвалювати рішення» .

«Володимир має чітку позицію щодо Криму і Донбасу. Подивіться який галас відбувається у Москві, що коментує Пєсков щодо позиції Володимира Зеленського … Володимир Зеленський не торгує територіями … Володимир хоче відновити переговори у Мінському форматі, але на якіснішому рівні: із залученням міжнародних партнерів, таких як США і Велика Британія”, – сказав Іван Баканов, глава штабу Володимира Зеленського.

“У війні ти або програєш, або виграєш. Ми можемо перемогти. Дипломатією, економічним зростанням і реальним зміцненням армії”, — говорить Зеленський. І тут же заявляє, що готовий до переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним щодо питання війни та миру на Донбасі. Москва на це відповідає через свій рупор в Україні – Медведчука, що підтримувані Росією бойовики з угруповань «ДНР» і «ЛНР» і сама Росія згодні на його «план зі встановлення миру на Донбасі», який передбачає створення «автономного регіону Донбас».

Який шлях до миру обере кандидат Зеленський наразі не зрозуміло судячи із хаотичності заяв, небажання чітко висловлюватись з безпекових питань та й в решті уникання оприлюднювати власні позиції в будь-якій формі.

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/mur-pro-scho-govoryat-kandudatu">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме Факти 3 травня жителі Донецька почали оформлювати російське громадянство. За даними…

Більше не завжди краще

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Більше не завжди краще Правоохоронці кожного дня попереджають, фіксують і звітують… Кількість повідомлень про порушення виборчого законодавства вже сягнула понад тисячі,…

Битва політтехнологій: чому лідирує “смартфон”?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Битва політтехнологій: чому лідирує “смартфон”? Ліга Вибори – це змагання між телевізором та холодильником. Так часто люблять  говорити політологи, завжди маючи…

МВС: селфі під забороною… Не вірте!

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС: селфі під забороною… Не вірте! Щось не так в королівстві Арсена Авакова під назвою МВС. То він та його колеги…