Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. МВС маніпулює темою підкупу виборців – дослідження

МВС маніпулює темою підкупу виборців – дослідження

Істерія навколо теми підкупу виборців стала політичною технологією, яка може вплинути на хід президентських і парламентських виборів 2019 року. До інформаційної війни штабів залучені правоохоронні органи, найактивнішим із яких, за результатами дослідження, стало МВС.

Про це йшлося на прес-конференції «Вибори-2019: хто і з якою метою маніпулює темою підкупу виборців?», що відбулася 18 березня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна».

Під час заходу було презентовано дані аналітичного дослідження щодо специфіки висвітлення теми підкупу виборців у ЗМІ та соцмережах.

За словами заступника голови аналітичного відділу «Центру контент-аналізу» Сергія Стуканова, організація якого і проводила дослідження, тема підкупу виборців кандидатами в президенти стала одною з найбільш обговорюваних за останні місяці. Її розвиток мав два етапи, які аналітик називає «розігрівом» і «персоналізацією». На першому етапі поширювалася інформація про класифікацію підкупу та законодавчі норми стосовно таких порушень, а на другому в хід пішли персональні звинувачення.

«Міністерство внутрішніх справ дало значну кількість інформаційних приводів щодо підкупу. І саме МВС та партія «Батьківщина» ініціювали перехід у фазу персоналізації звинувачень у підкупі. Головним об’єктом таких інформаційних атак став чинний Президент Петро Порошенко», - підкреслив експерт.

Керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович пояснює цю тенденцію так: правоохоронні органи стали зброєю в передвиборчій інформаційній війні.

«Аналіз інформпростору, зроблений у дослідженні, свідчить: міністр внутрішніх справ є безумовним лідером серед спікерів щодо цієї теми. Показово, що керівництво МВС з власної ініціативи коментує ймовірний підкуп виборців з боку штабу Порошенка, а про аналогічні дії штабу Юлії Тимошенко говорить лише в крайньому разі, відповідаючи на запитання журналістів. Хоча відомо, що зараз розслідуються справи за звинуваченням у підкупі щодо чотирьох штабів кандидатів», - підкреслив політолог.

На його думку, з допомогою масованих звинувачень у підкупі певні штаби намагаються відволікти увагу від власних порушень виборчого законодавства.

У спланованій інформаційній кампанії навколо теми підкупу домінує опозиція до Президента, чиї месседжі мали більшу кількість контактів з аудиторією, – розповіла експерт «Українського Центру суспільного розвитку» з питань інформаційних та іміджевих технологій Тетяна Ілюк.

«Ключові месседжі про підкуп виборців командою Порошенка мали охоплення понад 2 мільйони контактів з аудиторією. Водночас месседжі, умовно кажучи, «на захист» штабу Порошенка та заяви про спроби підкупу партією «Батьківщина» отримали значно менше охоплення – переважно не більш ніж 500 тисяч. МВС згенерувало 36% контенту щодо підготовки підкупу. Ще 16% припадає на «Батьківщину», 13% - на незалежних активістів, 11% - на БПП і 10% - на СБУ та ГПУ», - говорить експерт..

Дослідження стало спільним проектом «Центру контент-аналізу» та «Українського Центру суспільного розвитку». Більш детально про топ-спікерів теми підкупу і конкретні ЗМІ, через які транслювалися маніпулятивні повідомлення, експерти розкажуть під час круглого столу 20 березня об 11:30 у прес-центрі агентства «Українські новини» в Києві.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/mvs-manipulye-temoyu-pidkupu-vuborciv-doslidzhennya">
Twitter
LinkedIn

Новини

Послаблення Офісу Президента – це шанс для Разумкова, – РЕЙТЕРОВИЧ

Відставка прем’єра, яка не відбулась дає Олексію Гончаруку шанс утвердитись як суб’єктному політику і відкриває шлях для самостійної гри спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову. Таку думку висловив у своєму Телеграм-каналі…

Зловживання інститутом референдуму може обернутися хаосом у державі, – експерт

Інститут референдуму має численні недоліки, ігнорування яких може обернутися великими проблемами для країни. Під гаслами «прямої демократії» та «істинного народовладдя» застосування цих інструментів може призвести до ще більшої політичної нестабільності,…