Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Націоналістичні структури можуть використовувати «в темну» для зриву виборів – Рейтерович

Націоналістичні структури можуть використовувати «в темну» для зриву виборів – Рейтерович

Воєнізовані націоналістичні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Коли в першої трійки лідерів президентських перегонів шанси пройти в другий тур практично однакові, навіть 0,5% голосів можуть вплинути на результати виборів. Головне питання для проведення чесного волевиявлення – наскільки об’єктивно та політично незаангажовано будуть діяти правоохоронці.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Еспресо» керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович, коментуючи сутички представників «Національного корпусу» з поліцією під час приїзду Президента до Черкас.

«Та акція, яка відбулася в Черкасах, була спланована і зарання проанонсована. Зрозуміло, що ˮНаціональний корпусˮ так хотів привернути до себе увагу. Але питання, чому саме зараз, свого ж кандидата в президенти вони не мають?» – говорить Ігор Рейтерович.

За словами політолога, подібні структури доволі «дивно» ведуть свою політичну діяльність.

«Вони активізуються лише час від часу, роблять якісь заяви. Як правило, ці заяви перетворюються на, так би мовити, флешмоби. Сумні, наголошу, флешмоби: постраждало 22 правоохоронці, частина з яких – доволі серйозно, і кілька мирних учасників мітингу», – каже Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, що націоналістичні, воєнізовані структури використовують у своїх цілях інші політичні сили.

«Їх використовують як таран, як силову групу для того, щоб вони привернули до чогось увагу або влаштували якийсь безлад. А вже на фоні цього потім виходять інші політичні сили і роблять заяви, мовляв, бачите, що в нас відбувається, і вимагають або посилення, або, навпаки, послаблення якихось процесів, які є країні. Із цим ˮНаціональним корпусомˮ узагалі дуже велике питання, тому що неодноразово з’являлася інформація про те, що його контролюють із боку Міністерства внутрішніх справ, а конкретно – міністра», – зазначає Ігор Рейтерович.

Політолог висловив припущення, що ця акція може бути використана для розширення повноважень поліції.

«Зараз правоохоронці можуть заявити, що їм потрібно більше повноважень на виборах. Дуже показовий момент, що затримали лише двох учасників сутичок, причому наступного дня, а не по ˮгарячих слідахˮ. Можна припустити, що їх просто готували, що їм говорити», – каже Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, що використання силових груп у виборчому процесі вкрай небезпечне.

«Ми вже чули заяву ˮНацдружинˮ, що вони битимуть людей на виборчих дільницях. Зараз сутички з ˮНаціональним корпусомˮ у Черкасах. І знаєте, дуже дивно коментує цю подію сам міністр. Мовляв, він розуміє гнів націоналістичних організацій, бо корупційні правопорушення не повинні залишитися без покарання. Ну, по-перше, немає ж рішення суду, і мені здається, таке оціночне судження з вуст очільника правоохоронної структури є не дуже правильним», – говорить Рейтерович.

Експерт зазначає, що з наближенням виборів від неупередженості поліції значною мірою залежатиме можливість проведення чесного волевиявлення.

«З наближенням виборів зростатиме і поляризація в суспільстві, коли громадяни будуть остаточно визначатися, за кого голосувати. Ми бачимо, що у трійки лідерів шанси потрапити до другого туру приблизно однакові. В такій ситуації навіть піввідсотка голосів будуть важливими. Тож дії таких організацій зі зриву виборів на окремих дільницях можуть нести загрози всьому виборчому процесу. І тут питання, наскільки політично незаангажовано й об’єктивно поводитиме себе поліція», – каже Ігор Рейтерович.

Нагадаємо, 9 березня представники «Національного корпусу» під час виступу Президента в Черкасах влаштували демонстрації з фаєр-шоу та сльозогінним газом. Вони вимагали покарати фігурантів журналістського розслідування про розкрадання в «Укроборонпромі». Під час спроби прорватися на сцену відбулися сутички з правоохоронцями.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/nacionalostuchni-strukturu-mozhut-vukorustovuvatu-v-temnu-dlya-zruvy-vuboriv-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Ігор Рейтерович увійшов до топ-10 найвпливовіших українських політологів

Керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович увійшов до топ-10 українських політологів. Рейтинг оприлюднила Асоціація професійних політичних консультантів. Перелік найпопулярніших політичних професій «Вікторія» має 6 номінацій: «Політологи», «Політичні…

Тернопіль: Поліція має залишатися політично незаангажованою, – експерти

Оплата супутніх видатків агітаторам не є підкупом виборців. Верховний Суд визнав, що ЦВК не перевищувала своїх повноважень, коли роз’яснила, що волонтерам, які займаються агітацією, можна компенсувати витрати на проїзд, харчування,…

Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Скасування мораторію на продаж земель і впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Президент має відповідально поставитись до земельного питання. Про це йдеться в електронній петиції, опублікованій на…