Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Очікування від наступного Генпрокурора будуть значно більшими, аніж від Рябошапки, – Ігор Рейтерович

Очікування від наступного Генпрокурора будуть значно більшими, аніж від Рябошапки, - Ігор Рейтерович

Рішення про відставку Рябошапки суперечливе та недалекоглядне і це підтверджено розколом у монобільшості. Лише 179 представників «Слуги народу» проголосували «за». Одна з причин, чому він лишився посади – зацікавленість різних фінансово-промислових груп, яким не вигідно, аби генпрокурором був саме Рябошапка.

Таку думку у коментарі для «Сomments.Ua» висловив керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.

На його думку, у влади, яка втрачає рейтинги, є величезна зацікавленість в активізації багатьох справ, тому результати голосування за відставку Рябошапки не стали сюрпризом.

"В останні два дні було зрозуміло, що його приберуть. Злий жарт зіграла спроба тоді ще генпрокурора пограти на підтримці наших міжнародних партнерів, у тому числі – зустріч з послами "Великої сімки" (G7) і висловлення від них демонстративних заяв про правильність проведених у прокуратурі реформ. В Офісі президента України це сприйняли як шантаж. І багато в чому це стало соломинкою, яка переламала спину верблюда. Президент відкрито почав висловлюватися про незадовільну роботу Рябошапки. Далі – справа техніки. Частина фракції СН (так зване "крило Коломойського") давно відкрито виступала проти генпрокурора. Багато в чому тому, що в Офісі генпрокурора є справи, пов'язані з "ПриватБанком". Ці нардепи зуміли підтягти до себе і колег по фракції, інших парламентаріїв, які стали ситуативними союзниками", - каже Ігор Рейтерович.

Передбачуваним, на думку Рейтеровича, став і демарш Рябошапки. Він заявив, що проект постанови про його відставку побудований на брехні, а також вийшов з залу, не відповівши на запитання нардепів і не дочекавшись результату голосування. Це, вважає експерт, зачеп на майбутню політичну кар’єру екс-генпрокурора, який пообіцяв повернутися.

"Очікування від наступника будуть значно більшими, аніж від Рябошапки. Градус напруги, градус очікування зараз значно вище, ніж в кінці серпня, коли він зайняв цей пост. У влади, яка втрачає рейтинги, є величезна зацікавленість в активізації багатьох справ, які знаходиться на розгляді в Офісі генпрокурора. Ефект від роботи нового уряду з'явиться далеко не відразу. І не факт, що буде різко позитивним. А ось "посадки" або хоча б посилення переслідування певних осіб можуть істотно підкоригувати громадську думку в потрібний Зеленському і Ко бік", - говорить Ігор Рейтерович.

Саме тому, що до нового генпрокурора вимоги будуть набагато вище (а ефект потрібно буде давати практично відразу), кандидатура досі не названа. На думку Рейтеровича, йдуть серйозні консультації. Адже доведеться приймати багато рішень, у тому числі непопулярних. І робити це під пильним наглядом з боку міжнародних партнерів України, які виділяли чимало коштів на наші реформи, в тому числі прокуратури.

.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ochikyvannya-vid-nastypnogo-genprokyrora-bydyt-znachno-bilshumu-anizh-vid-ryaboshapka-igor-reiterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

МВС маніпулює темою підкупу виборців – дослідження

Істерія навколо теми підкупу виборців стала політичною технологією, яка може вплинути на хід президентських і парламентських виборів 2019 року. До інформаційної війни штабів залучені правоохоронні органи, найактивнішим із яких, за…

Політолог назвав 5 партій, які займуть нішу «нових облич» у наступному парламенті

У парламентських перегонах, як і в президентській кампанії, можна очікувати на рекордну кількість учасників. Політичні гравці так намагатимуться відповісти на запит суспільства на нові обличчя. Однак уже зараз можна говорити…