Поява у владних структурах чиновників часів Порошенка і Януковича склалася через те, що певні люди з оточення президента намагаються проштовхнути свої інтереси, але підносять таких кадрів як профі.
Про це розповів керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович у коментарі Фактам ICTV.
Він вважає, що навіть фракція Слуга народу нині не така, якою була на початку роботи Ради. В ній з’явилися свої групи інтересів та впливу. Так само і в оточенні глави держави.
«Нині те, за яких часів працювала людина, грає останню роль. Говорять більше про досвід, професійність, можливість вирішити актуальні проблеми. Зараз політика нових облич поступово змінюється політикою людей з досвідом, набором певних компетентностей. Бажано, щоб вони також не були заплямовані у певних корупційних скандалах», – каже Рейтерович.
Проте дивитися на досвід під час ухвалення кадрових рішень президент почав не так давно. Досі він керувався іншими принципами, а деякі залишилися і сьогодні. Тобто глава держави виправляє кадрові помилки, яких, на думку експерта, у нього було чимало.
«Президент потроху починає не боятися виправляти свої помилки і визнавати, що якісь призначення були невдалими. Люди не справилися зі своїми завданнями, і тому він їх замінює», – говорить Рейтерович.
На думку Рейтеровича, формування кадрової політики негативно відобразилося на багатьох ключових посадах. Зокрема, провалом він вважає Кабінет міністрів під головуванням Олексія Гончарука.
Але, радше, не саму його роботу, а процес формування. Адже багато хто залишився незадоволеним призначеннями на конкретні посади.
«Мені здається, що найбільшим провалом був колишній Кабінет міністрів. Він був явно призначений з волі президента. Всі кандидатури так чи інакше погоджувалися із Зеленським. І по факту все це вийшло не дуже добре як репутаційно, так і з професійної точки зору», – каже політолог.