Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Протест проти «формули Штайнмайєра» – відповідь суспільства на комунікаційні помилки влади, – Рейтерович

Протест проти «формули Штайнмайєра» - відповідь суспільства на комунікаційні помилки влади, - Рейтерович

Події на Майдані й акції протесту проти підписання формули  Штайнмайєра в інших містах — це наслідок відсутності комунікації влади з громадянами. Із суспільством треба спочатку говорити, що ми там ухвалюємо і що плануємо робити, а не інформувати його постфактум.

Про це в ефірі «Доброго ранку, Країно!» на «UA.Перший» заявив керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Формула Штайнмайєра» не є ні кроком вперед, ні кроком назад. Дуже багато незрозумілих речей станом залишається. До президента і його офісу багато питань щодо провалів з комунікаціями», - говорить Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, якщо команда Президента і надалі спілкуватиметься з суспільством постфактум акції можуть перерости у більш масштабні.

«Протест безумовно може стати масштабнішим. Тут багато буде залежати від того, чи очолить хтось цей протест, скажімо, якісь політичні сили», - каже Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, поки протест значною мірою безпартійний, однак це може бути тимчасово.

«Люди туди виходять не під партійними прапорами, а тому що вони мають своє бачення розвитку країни. Вони не чують певних відповідей з боку влади, і тому вони використовують єдиний ефективний механізм, який, по суті, на сьогодні залишається – це вийти під Офіс президента чи під Верховну Раду і задати ті питання, які їх хвилюють», - говорить Рейтерович.

На думку політолога,  спроби перехопити  ініціативу будуть.

«Різні політичні сили будуть намагатися говорити, що це відбувається під нашими керівництвом. В мене є дуже великі сумніви, що, скажімо, громадяни на це підуть, тому що є певне розчарування в різних політичних силах, але немає розчарування саме в цій громадській активності», - говорить Ігор Рейтерович.

Політолг наголосив, що багато буде залежати, від дій влади, чи почне вона виправляти комункаційні помилки.

Нагадаємо, акції протесту в різних містах України, які тривають уже кілька днів почалися 1 жовтня після заяв влади України про погодження так званої «формули Штайнмаєра». Загальне гасло мітингарів: «Ні капітуляції!». Основні вимоги: не надавати особливого статусу для окупованих територій, не відводити українських військ від лінії розмежування, а також заборона виборів у цих регіонах.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/protest-protu-formylu-shtaynmayera-vidpovid-syspilstva-na-komynikaciyni-pomulku-vladu-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Росії не вигідно зараз зривати розведення військ, — Рейтерович

Провокувати зрив розведення сил Росії зараз не вигідно. Однак не треба виключати факту «казусу виконавців». Самі представники так званих «ЛНР / ДНР», яким украй невигідне розведення, можуть зробити якийсь «вибрик».

Ідеологія на цих виборах програла емоціям – експерти

Політтехнологи Порошенка через свої помилки звузили його можливості конкуренції за електорат і навіть підіграли Зеленському, недооцінивши його як суперника. Водночас системна робота штабів чинного президента на місцях забезпечила його проходження…

Росія намагається дискредитувати Православну церкву України і втягнути її в політичні ігри, – експерти

520 релігійних громад та монастирів уже заявили про перехід з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МО) до Православної церкви України (ПЦУ). Процес становлення єдиної української церкви підтримало релігійне співтовариство…