Події на Майдані й акції протесту проти підписання формули Штайнмайєра в інших містах — це наслідок відсутності комунікації влади з громадянами. Із суспільством треба спочатку говорити, що ми там ухвалюємо і що плануємо робити, а не інформувати його постфактум.
Про це в ефірі «Доброго ранку, Країно!» на «UA.Перший» заявив керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.
«Формула Штайнмайєра» не є ні кроком вперед, ні кроком назад. Дуже багато незрозумілих речей станом залишається. До президента і його офісу багато питань щодо провалів з комунікаціями», - говорить Ігор Рейтерович.
Політолог наголосив, якщо команда Президента і надалі спілкуватиметься з суспільством постфактум акції можуть перерости у більш масштабні.
«Протест безумовно може стати масштабнішим. Тут багато буде залежати від того, чи очолить хтось цей протест, скажімо, якісь політичні сили», - каже Ігор Рейтерович.
Політолог наголосив, поки протест значною мірою безпартійний, однак це може бути тимчасово.
«Люди туди виходять не під партійними прапорами, а тому що вони мають своє бачення розвитку країни. Вони не чують певних відповідей з боку влади, і тому вони використовують єдиний ефективний механізм, який, по суті, на сьогодні залишається – це вийти під Офіс президента чи під Верховну Раду і задати ті питання, які їх хвилюють», - говорить Рейтерович.
На думку політолога, спроби перехопити ініціативу будуть.
«Різні політичні сили будуть намагатися говорити, що це відбувається під нашими керівництвом. В мене є дуже великі сумніви, що, скажімо, громадяни на це підуть, тому що є певне розчарування в різних політичних силах, але немає розчарування саме в цій громадській активності», - говорить Ігор Рейтерович.
Політолг наголосив, що багато буде залежати, від дій влади, чи почне вона виправляти комункаційні помилки.
Нагадаємо, акції протесту в різних містах України, які тривають уже кілька днів почалися 1 жовтня після заяв влади України про погодження так званої «формули Штайнмаєра». Загальне гасло мітингарів: «Ні капітуляції!». Основні вимоги: не надавати особливого статусу для окупованих територій, не відводити українських військ від лінії розмежування, а також заборона виборів у цих регіонах.