Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Протест проти «формули Штайнмайєра» – відповідь суспільства на комунікаційні помилки влади, – Рейтерович

Протест проти «формули Штайнмайєра» - відповідь суспільства на комунікаційні помилки влади, - Рейтерович

Події на Майдані й акції протесту проти підписання формули  Штайнмайєра в інших містах — це наслідок відсутності комунікації влади з громадянами. Із суспільством треба спочатку говорити, що ми там ухвалюємо і що плануємо робити, а не інформувати його постфактум.

Про це в ефірі «Доброго ранку, Країно!» на «UA.Перший» заявив керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Формула Штайнмайєра» не є ні кроком вперед, ні кроком назад. Дуже багато незрозумілих речей станом залишається. До президента і його офісу багато питань щодо провалів з комунікаціями», - говорить Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, якщо команда Президента і надалі спілкуватиметься з суспільством постфактум акції можуть перерости у більш масштабні.

«Протест безумовно може стати масштабнішим. Тут багато буде залежати від того, чи очолить хтось цей протест, скажімо, якісь політичні сили», - каже Ігор Рейтерович.

Політолог наголосив, поки протест значною мірою безпартійний, однак це може бути тимчасово.

«Люди туди виходять не під партійними прапорами, а тому що вони мають своє бачення розвитку країни. Вони не чують певних відповідей з боку влади, і тому вони використовують єдиний ефективний механізм, який, по суті, на сьогодні залишається – це вийти під Офіс президента чи під Верховну Раду і задати ті питання, які їх хвилюють», - говорить Рейтерович.

На думку політолога,  спроби перехопити  ініціативу будуть.

«Різні політичні сили будуть намагатися говорити, що це відбувається під нашими керівництвом. В мене є дуже великі сумніви, що, скажімо, громадяни на це підуть, тому що є певне розчарування в різних політичних силах, але немає розчарування саме в цій громадській активності», - говорить Ігор Рейтерович.

Політолг наголосив, що багато буде залежати, від дій влади, чи почне вона виправляти комункаційні помилки.

Нагадаємо, акції протесту в різних містах України, які тривають уже кілька днів почалися 1 жовтня після заяв влади України про погодження так званої «формули Штайнмаєра». Загальне гасло мітингарів: «Ні капітуляції!». Основні вимоги: не надавати особливого статусу для окупованих територій, не відводити українських військ від лінії розмежування, а також заборона виборів у цих регіонах.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/protest-protu-formylu-shtaynmayera-vidpovid-syspilstva-na-komynikaciyni-pomulku-vladu-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Активізація парамілітарних структур збільшує ризики насильства на виборчих дільницях

Парамілітарні організації можуть бути використані для зриву виборів на окремих дільницях. Ризики застосування насильства та обмеження прав і свобод громадян залишаються доволі високими. Головний виклик для проведення чесних виборів –…

Львів: Керівництво МВС стало віп-агітатором окремих кандидатів – дослідження

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков став головним ньюзмейкером теми підкупу виборців. Однак без доведення конкретних справ до суду численні заяви МВС працюють лише на знищення довіри громадян до правоохоронців і…

Експерти пояснили, як «мутують» передвиборчі технології в Україні

Виборчий процес 2019 року відбувається в унікальних умовах: технології адмінресурсу, підкупу та інформаційних маніпуляцій переживають трансформацію. На перший план виходить питання протидії порушенням у ситуації, коли правоохоронні органи самі виявилися…