Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Рада змінила регламент розгляду законів: нові можливості для парламенту

Рада змінила регламент розгляду законів: нові можливості для парламенту

16 квітня Верховна Рада проголосувала 246 голосами проект закону Внесення змін до регламенту ВРУ щодо протидії зловживанням правами народними депутатами України під час законодавчої процедури.

Цей законопроект ухвалений у цілому голосами Слуги народу, ОПЗЖ та депутатської групи Довіра.

Про це пише в своєму блозі для Факти ICTV політтехнолого, експерт Українського Центру суспільного розвитку Юрій Подорожній

Сьогодні Дмитро Разумков склав іспит на здатність керувати парламентом та протягувати необхідні закони. А ухвалений закон покликаний унеможливити внесення великої кількості поправок. Але все ж залишається незрозумілим, яку саме проблему вирішують проголосовані зміни, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Згідно із законом “розбалансування редакції законопроекту шляхом вимоги поставити на підтвердження будь-якої врахованої комітетом поправки, а також можливість будь-якого депутата зареєструвати постанову про скасування рішення Верховної Ради про ухвалення закону, яке забороняло голові Верховної Ради підписувати цей акт до постановки на голосування такої постанови”.

Закон щодо змін у регламенті викликав багато критики з боку опозиції, яка вбачає у його ухваленні остаточне руйнування парламентаризму, не зважаючи на запевнення голови ВР Разумкова у тому, що він діятиме впродовж карантину плюс тридцять днів.

Зміни до регламенту дають можливість ухвалити “антиколомойський закон”, для блокування підписання якого депутатами ВР було винесено понад 16 тис. поправок. Особливу процедуру розгляду законопроектів у другому читанні у разі, якщо кількість поправок перевищує 500.

Також особлива процедура застосовуватиметься за пропозицією, що підписана не менше, ніж третиною нардепів від конституційного складу ВР, та підтриманою рішенням парламенту більшістю голосів.

Звичайно, окремі особистості шукатимуть шляхів для блокування “антиколомойського закону”, поширюючи у суспільстві тезу про зовнішнє управління українською банківською системою. Очевидно, що справи дійдуть і до Конституційного суду, вплив та значення якого зростатиме й надалі.

Після голосування за закон про продаж землі в ЗМІ поширювалась теза про те, що вибудовується форма співпраці СН ТА ЄС. Однак сьогодні ні фракція Голос, ні фракція ЄС не дали жодного голосу за цей закон.

Більше того, партія Слуга народу зуміла домовитись із ОПЗЖ про підтримку. Звичайно, опозиційні фракції звинуватили більшість у руйнуванні парламентаризму, що у перекладі на людську мову означає, що більшість та опозиція не змогли домовитись.

Отже, шоу із ухваленням “антиколомойського закону” продовжиться, хоча цей раунд за президентом Зеленським.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/rada-zminula-reglament-roxglyady-zakoniv-novi-mozhluvosti-dlya-parlamenty">
Twitter
LinkedIn

Новини

МВС маніпулює темою підкупу виборців – дослідження

Істерія навколо теми підкупу виборців стала політичною технологією, яка може вплинути на хід президентських і парламентських виборів 2019 року. До інформаційної війни штабів залучені правоохоронні органи, найактивнішим із яких, за…

Ігор Рейтерович увійшов до топ-10 найвпливовіших українських політологів

Керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович увійшов до топ-10 українських політологів. Рейтинг оприлюднила Асоціація професійних політичних консультантів. Перелік найпопулярніших політичних професій «Вікторія» має 6 номінацій: «Політологи», «Політичні…

Впроваджуючи конституційну реформу, слід врахувати гібридне втручання Росії, – експерт

Якщо рішення про конституційну реформу буде ухвалене, треба повністю забезпечити відсутність російського втручання в цей процес і не повторити помилок, які були зроблені при ухваленні першого тексту української Конституції в…