Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Ротацій у Кабміні варто очікувати після прийняття закону про ринок землі, – Рейтерович

Ротацій у Кабміні варто очікувати після прийняття закону про ринок землі, - Рейтерович

Поки Верховна Рада розглядає законопроект про ринок землі, ухвалювати рішення щодо кадрових ротацій навряд чи будуть. Про це розповів керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович коментуючи для «Факти ICTV» потенційні кадрові ротації в Кабміні.  Серед найімовірніших кандидатів в інформаційному просторі називають Сергія  Тігіпка.

Ігор Рейтерович звертає увагу на те, чому інформація вийшла у публічну площину.

«З одного боку, це може бути перевірка на те, як суспільство реагуватиме на появу таких прізвищ. З іншого боку, це можна розглядати як боротьбу за владу в оточенні президента. Коли такі прізвища з’являються, вони націлені злити кандидатуру ще до реального етапу її затвердження», – говорить експерт.

Тігіпко прийшов у політику ще наприкінці 90-х років. Тоді він став віце-прем’єр-міністром за прем’єр-міністра Павла Лазаренка, згодом же працював в уряді Віктора Ющенка, а потім і Віктора Януковича.

«З’являється тренд на професіоналів, бюрократів, в гарному розумінні слова, людей з досвідом. Подання не нового обличчя можна аргументувати тим, що зараз є серйозні виклики, кризові моменти, а така людина знає, що робити, більше того, вона останні роки аполітична», – говорить Рейтерович.

Поряд із Тігіпко розглядається й інший держменеджер – Валерій Хорошковський. Він, як і попередній кандидат, у політиці з кінця 90-х. Починав народним депутатом, а згодом працював міністром економіки за Леоніда Кучми, головою митної служби за Віктора Ющенка, головою СБУ та міністром фінансів за Віктора Януковича. На початку грудня 2019 року  Гончарук говорив про те, що Хорошковський консультує митницю. Та обидва кандидати підпадають під закон 2014-2015 років Про люстрацію, згідно з яким високопосадовці часів Януковича не можуть обіймати державні посади.

«І для Хорошковського, і для Тігіпко можна буде знайти “шпоринки” у законодавстві. Вони достатньо давно були у владі, і їх складно назвати дуже ангажованими. Закон про люстрацію не буде перепоною для кандидатів у майбутні прем’єри, – каже Рейтерович.

Але два кандидати з уряду часів Януковича далеко не всі, кого в Офісі президента можуть розглядати на посаду голови Кабміну. Поряд з ними згадують прізвище ще одного політичного діяча старих часів – Олега Дубину. Він був віце-прем’єром в уряді Ющенка та Кінаха, потім радником Кучми, першим заступником секретаря РНБО та навіть очолював Нафтогаз. З останнього місця роботи пішов у 2010 році і, фактично, більше у політиці не з’являвся.

Ще один менеджер з газової сфери – виконавчий директор Нафтогазу – Юрій Вітренко. Його, до слова, розглядали ще у серпні, коли вперше обирали кандидатуру на голову уряду. Та цих людей, на думку Ігоря Рейтеровича, “перенесли в другу десятку “.

«Спочатку про них дуже серйозно говорили. Ми могли побачити це на певній публічній активізації Вітренка, коли він робив багато заяв, які навіть не стосувались профілю його діяльності. Втім Нафтогаз – специфічна структура, яка накладає на людей клеймо», – зазначив Рейтерович.

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ, теж потрапив у поле зору медіа як потенційний кандидат. За словами експерта, він сьогодні дійсно відіграє вагому роль у владі.

«Ми бачили, як він поводився під час кризи у Нових Санжарах, він починає літати з президентом у закордонні відрядження, тому його вплив починає поширюватись і на зовнішню політику», - відмітив Рейтерович.

Та, переконаний політолог, через великий особистий антирейтинг та відсутність підтримки з боку великої кількості депутатів і людей в Офісі президента його кандидатура малоймовірна.

«Якщо Аваков стане головою уряду, ми матимемо ситуацію прем’єрства Авакова, при якому перебуватиме президент Зеленський, а не навпаки», – говорить Рейтерович.

Кого б  не розглядали на посаду прем’єра, на думку Ігоря Рейтеровича, що ротації у Кабінеті міністрів позитивно відобразяться на рейтингах президента, особливо якщо це правильно подати.

«Це можна подати через соціальну складову – перед Кабміном були завдання щодо підняття добробуту людей, цього не було зроблено, тому ми відправляємо пана Олексія і призначаємо людину, яка виконуватиме те, що найбільше хвилює громадян», - каже Рейтерович.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/rotacii-y-kabmini-varto-ochikuvatu-pislya-pruynyattya-zakony-pro-runok-zemli-reiterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Ігор Рейтерович увійшов у ТОП-20 найбільш цитованих політичних експертів

Керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович увійшов у ТОП-20 найбільш цитованих політичних експертів за підсумками грудня 2019 року. Дослідження оприлюднив Український інститут аналізу і менеджменту політики. Порівняно…

Дозвіл купувати землю іноземцям — це державна зрада, — експерти

Продаж землі іноземцям становитиме загрозу національній безпеці. Під час проведення земельної реформи головне — створити запобіжники, які гарантують, що земля залишиться у власності українців, і дрібні та середні фермери матимуть…