Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. «Швидкі гроші» не можуть бути ціллю земельної реформи, – Юрій Подорожній

«Швидкі гроші» не можуть бути ціллю земельної реформи, - Юрій Подорожній

Нерозуміння суті аграрної реформи нова влада продемонструвала з моменту формування уряду, коли скасувала профільне міністерство та передала його повноваження в міністерство економіки.

Про це пише у своєму блозі Юрій Подорожній.

«Скасування міністерства – це сигнал того, що влада не проведе глобальної реформи, а обмежиться лише аграрною економікою тобто зміною правил гри щодо продажу землі та її оренди. Тому говорити про розвиток фермерства чи кооперативного руху напевно не варто», - пише Юрій Подорожній.

За його словами, «швидкі гроші» не можуть бути ціллю реформи.

«Реформатори мають щонайменше забути про лише економічну доцільність та бажання швидких грошей, коли говорять про реформу обігу землі, бо він має стати ключовим, базовим та все ж лише елементом аграрної реформи. А тим більше не розповідати безглузді історії про відсутність ринку землі в Північній Кореї чи на Кубі», - зазначає Юрій Подорожній.

На його думку, цю риторику варто змінити хоча б тому, що в кінцевому підсумку вона призведе до щонайменше соціальної напруги й, не дай Боже, акцій громадянської непокори. Перші сутички уряду з аграріями вже відбулись.

«Під час виступу на конференції щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села» профільний міністр Тимофій Милованов занадто емоційно звинуватив заступника ВАР Дениса Марчука в брехні. Мовляв той не вірно трактує плани уряду щодо ринку та можливого продажу землі іноземцям. Хоча й голова уряду Олексій Гончарук і власне сам Тимофій Милованов заявляли про чи то 25 чи то 35 варіантів реформи», - говорить Юрій Подорожній.

Політолог наголосив, що різні позиції озвучує і президент.

«Під час візиту в Туреччину Зеленський запрошував місцевих бізнесменів купувати землю в Україні, а під час згаданої конференції заявив (цитую): купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Хоча не виключено, що президент кардинально змінив свою позицію після публічної заяви Ігоря Коломойського, який заявив про неприйнятність продажу землі іноземцям», - каже експерт.

Політолог наголосив, що законопроект  розроблений владою написаний в інтересах холдингів, які на сьогодні отримали практично усю пайову землю в оренду.

«Відтепер саме вони матимуть пріоритетне право купити селянський пай. Але й холдинги з українським капіталом не будуть захищені як українські товаровиробники. Адже зареєстровані на території України юридичні особи, які мають іноземний капітал, є рівноправними гравцями земельного ринку. Думаю в перспективі пролобіювати зміни до закону і набуття повноправного володіння землею для іноземців стане справою техніки. А це 207 500 га тобто 0.5% території України, що складає приблизно територію Люксембургу», - говорить політолог.

Політолог наголошує, що Президент матиме законодавче право скасовувати угоди по землі

«За поданням РНБО Президент може наложити вето на купівлю, продаж та володіння землею сільськогосподарського призначення. І хоча це подається під соусом запобігання купівлі землі росіянами, ми ж всі прекрасно розуміємо, що таке керування в ручному режимі», - пише Подорожній.

Згідно з планами уряду ринок відкриється в жовтні наступного року, а тому є час підготуватись та врегулювати ринок так, щоб це було вигідно і державі, і громадянам.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/shvudki-groshi-ne-mozhut-bytu-cillyu-zemelnoi-reformu-yuriy-podorozhniy">
Twitter
LinkedIn

Новини

Влада не відмовилася від плану «Б» – перенесення місцевих виборів, – Рейтерович

Місцеві вибори можуть перенести. Цей варіант влада розглядає, як план «Б». Про це заявив керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Особливості…

Українці стали заручниками «інституційної пастки» в управлінні країною, – Ігор Рейтерович

За останні 30 років в Україні сформувалася своєрідна «інституційна пастка». Олігархічні та кланові групи продовжують відігравати ключову роль в політичному житті країни.

Дніпро: Втручання поліції у вибори недопустиме

Показова демонстрація сили з боку парамілітарних формувань дискредитує правоохоронні органи та підриває демократичні інституції. Подальше нагнітання ситуації загрожує тим, що громадяни просто боятимуться прийти на виборчі дільниці в день голосування.…