Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Справа Гладковського може завершитись тим же, що і більшість справ відкритих проти чиновників, – Ігор Рейтерович

Справа Гладковського може завершитись тим же, що і більшість справ відкритих проти чиновників, - Ігор Рейтерович

В суспільстві є запит на «посадки», тому, з одного боку, арешт Гладковського сприймають лояльно. З іншого – у людей уже почали виникати питання: чому йому не висунули звинувачення щодо розкрадань в оборонній сфері.

Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» заявив керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку».

«Людей уже починає цікавити чому звинувачення не по оборонці, адже саме із цього приводу до нього були претензії раніше і в журналістів, і в активістів? Думаю, мотиви правоохоронців ми зрозуміємо, коли стане очевидно, чи дійсно справі дадуть хід, чи після інформаційного шуму все за старою українською традицією застрягне в судовій тяганині», - говорить Ігор Рейтерович.

Політолог назвав декілька причин активізації слідства. По-перше – просідання рейтингу Зеленського, який треба підіймати, по-друге – виконання обіцянок, які були дані до виборів.

«Новопризначений Зеленським генпрокурор Руслан Рябошапка на посаді тільки 1,5 місяця, а суспільство очікує від президента “весняні посадки”. Весна давно пройшла, на вулиці осінь, а гучних затримань немає – приблизно такі тези час від часу лунали від журналістів під час прес-марафону», - говорить Рейтерович.

Він наголосив, що кримінальні справи, порушені новою владою, розраховані на різні групи електорату Зеленського.

«Справа Гладковського — відповідь тим, хто хотів покарання «попередньої влади, що торгувала на крові». Справа Пашинського стосується соціальної справедливості — депутат стріляв у людину. Справа проти Лукаш — це орієнтація на ті суспільні групи, які хотіли покарання представників режиму Януковича. Для повної картини не вистачає представника «Слуги народу», — говорить Ігор Рейтерович.

Політолог не виключає, що конкретно ця справа не призведе до того, що чиновника посадять.

«Ця справа може обернутись тим, чим обернулось багато справ, які розглядались ще попереднім генпрокурором, коли люди виплачували суму збитків, яку вони завдали, і на цьому ставили крапку», - говорить Рейтерович.

Ігор Рейтерович зауважив, що у Гладковського достатньо можливостей себе захищати.

«Перебуваючи в правовому полі, у нього багато можливостей себе захищати. Ніхто не забороняє йому зараз давати інтерв’ю, розказувати про хід справи. Але ймовірно, що він буде максимально тихо себе поводити, ходити на допити. Справа буде тягнутись і, можливо, з’являться інші інформаційні приводи, які переб’ють її значимість», – говорить політолог.

Нагадаємо, 17 жовтня Гладковського затримали детективи НАБУ нібито після спроби покинути Україну з аеропорту Бориспіль. У корпорації Богдан визнали затримання “політично мотивованим” – і звернулися до послів країн G7.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/sprava-gladkovskogo-mozhe-zavershutusya-tum-zhe-scho-i-bilshist-sprav-vidkrutuh-protu-chunovnukiv-igor-reyterovush">
Twitter
LinkedIn

Новини

Дніпро: Втручання поліції у вибори недопустиме

Показова демонстрація сили з боку парамілітарних формувань дискредитує правоохоронні органи та підриває демократичні інституції. Подальше нагнітання ситуації загрожує тим, що громадяни просто боятимуться прийти на виборчі дільниці в день голосування.…

Новый дивный мир и Украина

Сейчас модно говорить о том, что пандемия COVID-19 – это «черный лебедь». Неожиданное событие, которое запустило изменения глобального масштаба, что в результате приведет к значительным и слабопрогнозируемым последствиям. Но так…

Протистояння силовиків на виборах може призвести до невизнання їх результатів – експерти

Роз’яснення Центральної виборчої комісії щодо роботи агітаторів не вплине на перебіг виборчої кампанії. ЦВК пояснила, яким чином можна компенсувати видатки волонтерам-агітаторам. Водночас у цьому аспекті на результати виборів може вплинути…