Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Тут читаємо, тут не читаємо

Тут читаємо, тут не читаємо

Виборча кампанія в Україні, тим більше у виконанні представників виборчих штабів кандидатів в президента, це значною мірою політична технологія. Більш явна чи менш, успішна в підсумку чи не дуже.

Тобто змагаються не лише кандидати, але й їхні команди. І це нормально. Принаймні, якщо все в межах закону.

         Ненормальним є інше, коли до участі у виборчій кампанії залучаються структури які за статусом і статутом не повинні в ній брати участь. До того ж, на боці когось з кандидатів.

         Особливістю нинішньої виборчої кампанії – і це явно відчувається упродовж останніх кількох тижнів – стало активне залучення до цього процесу правоохоронних органів. Більше того,  окремі виборчі штаби намагаються використовувати правоохоронні органи як такий собі засіб економії на проведенні агітаційним заходів. І, звичайно ж, як засіб тиску.

         Як це працює? Просто. Один приклад. Скажімо, кандидат в президенти Т. звинувачує команду кандидата в президенти П. у підготовці системи підкупу виборців. Поліція реагує на цю заяву, розпочинає кримінальне провадження. І далі кожного дня звітує про виявлені локальні факти підкупу. І вся ця інформація вже лягає важким тягарем на тих, кого звинуватили в організації схем. Змушуючи їх відволікатись і виправдовуватись. 

         При чому, що цікаво – надбанням широкої громадськості стають іноді дивні факти. Так, Директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив про «просте і до смішного банальне оголошення про підкуп виборців у одному з районів Черкащини».https://www.facebook.com/artem.shevchenko.9 «Запаяний у целофановий пакет порваний шмат паперу на стіні в центрі села. Але пропозиція оригінальна: голосувати на вибір – різні гроші за двох різних кандидатів», – написав у Фейсбук Шевченко. І додав фото оголошення.

 

Як видно, за першого кандидата виборцям пропонують 1 тисячу грн, а за другого – 1 тисячу 500 грн. Але ось яку «дрібничку» можна помітити на оголошенні – за кого саме пропонують 1000 грн. не зрозуміло – все затерто, а ось за кого обіцяють 1500 грн. зрозуміти можна, оскільки легко прочитується «П…ка». Випадковість? Можливо. Але чомусь вона якось аж занадто легко і логічно вписується в технологічну схему звинувачень у підкупі.

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/tut-chytayemo-tut-ne-chytayemo">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Коронавірус: скільки в цій хворобі політики?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Коронавірус: скільки в цій хворобі політики? Коронавірус: скільки в цій хворобі політики? Джерело: site.ua Скільки б в коронавірусі не було вірусу,…

МВС і вибори-2019: “арбітр” поліз у бійку

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС і вибори-2019: “арбітр” поліз у бійку Уявіть собі, що під час боксерського бою арбітр вирішує об’єднатися з одним із бійців,…

Бунт Філарета: чи вистоїть Православна церква України?

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Бунт Філарета: чи вистоїть Православна церква України? Ліга Для того, аби народжувалось щось нове, зазвичай необхідно руйнувати старе. Трансформації бувають різні…

Закон про імпічмент: чого чекати та як проходитиме процедура

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Закон про імпічмент: чого чекати та як проходитиме процедура Факти Ухвалення закону про імпічмент президента – одна з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського. Але…