Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Тут читаємо, тут не читаємо

Тут читаємо, тут не читаємо

Виборча кампанія в Україні, тим більше у виконанні представників виборчих штабів кандидатів в президента, це значною мірою політична технологія. Більш явна чи менш, успішна в підсумку чи не дуже.

Тобто змагаються не лише кандидати, але й їхні команди. І це нормально. Принаймні, якщо все в межах закону.

         Ненормальним є інше, коли до участі у виборчій кампанії залучаються структури які за статусом і статутом не повинні в ній брати участь. До того ж, на боці когось з кандидатів.

         Особливістю нинішньої виборчої кампанії – і це явно відчувається упродовж останніх кількох тижнів – стало активне залучення до цього процесу правоохоронних органів. Більше того,  окремі виборчі штаби намагаються використовувати правоохоронні органи як такий собі засіб економії на проведенні агітаційним заходів. І, звичайно ж, як засіб тиску.

         Як це працює? Просто. Один приклад. Скажімо, кандидат в президенти Т. звинувачує команду кандидата в президенти П. у підготовці системи підкупу виборців. Поліція реагує на цю заяву, розпочинає кримінальне провадження. І далі кожного дня звітує про виявлені локальні факти підкупу. І вся ця інформація вже лягає важким тягарем на тих, кого звинуватили в організації схем. Змушуючи їх відволікатись і виправдовуватись. 

         При чому, що цікаво – надбанням широкої громадськості стають іноді дивні факти. Так, Директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив про «просте і до смішного банальне оголошення про підкуп виборців у одному з районів Черкащини».https://www.facebook.com/artem.shevchenko.9 «Запаяний у целофановий пакет порваний шмат паперу на стіні в центрі села. Але пропозиція оригінальна: голосувати на вибір – різні гроші за двох різних кандидатів», – написав у Фейсбук Шевченко. І додав фото оголошення.

 

Як видно, за першого кандидата виборцям пропонують 1 тисячу грн, а за другого – 1 тисячу 500 грн. Але ось яку «дрібничку» можна помітити на оголошенні – за кого саме пропонують 1000 грн. не зрозуміло – все затерто, а ось за кого обіцяють 1500 грн. зрозуміти можна, оскільки легко прочитується «П…ка». Випадковість? Можливо. Але чомусь вона якось аж занадто легко і логічно вписується в технологічну схему звинувачень у підкупі.

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/tut-chytayemo-tut-ne-chytayemo">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Не зроблена робота над помилками

Вибори по-українськи – це не якась легка подорож мальовничими українськими містами, зустрічі лише з приємними людьми, готовими дарувати одні позитивні емоції та освідчуватись виключно у великій любові Це часто ще…

Більше не завжди краще

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Більше не завжди краще Правоохоронці кожного дня попереджають, фіксують і звітують… Кількість повідомлень про порушення виборчого законодавства вже сягнула понад тисячі,…

МВС: селфі під забороною… Не вірте!

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС: селфі під забороною… Не вірте! Щось не так в королівстві Арсена Авакова під назвою МВС. То він та його колеги…

МВС і вибори-2019: “арбітр” поліз у бійку

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС і вибори-2019: “арбітр” поліз у бійку Уявіть собі, що під час боксерського бою арбітр вирішує об’єднатися з одним із бійців,…