Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Ухиляючись від дебатів, Зеленський програє «в довгу» – Рейтерович

Ухиляючись від дебатів, Зеленський програє «в довгу» – Рейтерович

Від дебатів про дебати замість фахової дискусії, «в довгу» більше програє Зеленський. Його шанси на перемогу в другому турі від цього зменшуються, а отримати хороший результат на парламентських навряд чи вийде.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Наш» керівник політико-правових програм ГО «Український Центр суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Ініціатива щодо проведення дебатів була за чинним президентом, після ролика Зеленського Порошенко оперативно відреагував, м’яч зараз знову на полі команди Зеленського. Але те, що там почали говорити про якісь додаткові умови, які треба виконати, і те, що досі ми від їхнього штабу не почули конкретної заяви, що вони братимуть участь у дебатах, свідчить, що така гра у пінг-понг триватиме і далі, і, найімовірніше, у нас просто будуть дебати про дебати», – каже Ігор Рейтерович.

Експерт наголосив, що, згідно з результатами соцдосліджень, 75% українців виступають за дебати.

«Я взагалі вважаю неприйнятною будь-яку мову ультиматумів. І мені, як і значній частині громадян, прикро, що один із кандидатів переходить на таку мову і починає висувати якийсь список вимог замість фахової публічної дискусії. Дані соціологічних досліджень підтверджують, що на сьогодні потреба в таких дебатах у другому турі є», – говорить Ігор Рейтерович.

На думку політолога, можливість проведення дебатів на стадіоні викликає багато питань стосовно гарантування безпеки передусім для громадян.

«Із заяви про стадіон я не зрозумів, за яким принципом туди допускатимуть громадян? Ми почули заяву Національної поліції, що вона готова гарантувати безпеку, як це робить під час спортивних заходів. Та все одно бійки між фанатами – не рідкість. Група із 20–30 осіб здатна влаштувати провокації, і, зважаючи на високий градус політичного протистояння, це викликає занепокоєння», – каже експерт.

Політолог наголосив, що таке витіювате ухилення від дебатів і намагання змістити акценти грають проти Зеленського.

«Думаю, більше від цього програє Зеленський, бо він про це багато говорить, але на дебати йти не хоче. До того ж, «ЗеКоманді» буде вкрай складно отримати високий результат на парламентських виборах. Адже зараз він утрачає ініціативу, і після президентських виборів за будь-якого результату навряд чи можна розраховувати на те, що депутати «перебігатимуть» із фракцій у фракцію. Бо в нас спарені вибори, команди збережені і кожен розраховує на реванш на парламентських виборах», – говорить Ігор Рейтерович.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/uhulyauchis-vid-debativ-zelenskiy-prograye-v-dovgu-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Для доставок масок можна було використовувати лоукости, – Рейтерович

Незнання Президента про те, що літак «Мрія», який він урочисто зустрічав, везе комерційний вантаж не знімає з нього відповідальності. Він мав розібратись у ситуація і розуміти куди він іде, хто…

Експерти пояснили, як «мутують» передвиборчі технології в Україні

Виборчий процес 2019 року відбувається в унікальних умовах: технології адмінресурсу, підкупу та інформаційних маніпуляцій переживають трансформацію. На перший план виходить питання протидії порушенням у ситуації, коли правоохоронні органи самі виявилися…

Законопроект про медіа: які зміни для українських ЗМІ передбачає документ

Верховна Рада опублікувала текст доопрацьованого проекту закону №2693-д "Про медіа". Експерти оцінили для видання "Коментарі" необхідність цього документа і ризики, які в ньому закладені.