Український Центр суспільного розвитку

Владислав Телькі

Експерт ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Владислав Телькі
  4. /
  5. Україна не Росія, Зеленський не Рейган

Україна не Росія, Зеленський не Рейган

Аргументована оборона світлої пам`яті видатного державного діяча Рональда Рейгана від експлуатації його імені у брудних політичних цілях

Мовою оригіналу

Він любив розповідати смішні та доволі жорсткі анекдоти про Радянський Союз і ніколи й не перед ніким за них не вибачався. Американці були вдячні долі за те, що саме він став президентом США у дуже складні для Америки та всього вільного світу часи. Він досяг перемоги в Холодній війні над СРСР. І він ніколи не дозволив би собі порівнювати його батьківщину з німецькою порноакторкою перед ворожою публікою. Рональд Рейган – один із найвидатніших президентів в історії США, його ім`я ставлять в один ряд з Джорджом Вашингтоном, Авраамом Лінкольном та Теодором Рузвельтом. У президента Рейгана були недоліки. Йому досі пам`ятають скандал в оборонній сфері Іран-Контрас. Але його чисельні досягнення та перемоги переважили деякі поразки й скандали.

 А ще він був актором. Саме цей факт і став підставою для того, що деякі шоумени люблять згадувати ім`я Рейгана для виправдання їх дороги до влади. Очевидно, я маю на увазі кандидата в президента України Володимира Зеленського. Його політтехнологи вирішили, що буде круто порівнювати цього шоумена з Рейганом для підвищення рейтингу та спротиву тезі про те, що «актор не може бути президентом». Але одної лише спільності професій дуже мало. Справа навіть не в тому, що пострадянський російськомовний медіа продукт з його низькосортним гумором та відірваністю від реальності не йде в жодне порівняння з Голівудом. Порівнювати треба не професії, а конкретних людей. А порівнювати Зеленського й Рейгана це те саме, що порівнювати Деу Ланос з Ferrari 488 GTB.

Рейган народився в бідній родині продавця взуття, його батько мав проблеми з алкоголем. Він із самого дитинства навчився боротися з життєвими труднощами, що в майбутньому допомогло йому боротися з труднощами, з якими зіткнулася вся Америка. Пан Зеленський народився в родині батька-професора та матері-інженера, що в радянські часи гарантувало забезпечене життя. Я теж з небагатої сім`ї (хоча в родині Рейгана все було набагато складніше і гірше) і я дуже добре знаю,що відсутність срібної ложечки в роті з самого раннього віку загартовує характер, дає повне розуміння потреб бідних людей та справжньої ціни грошей. Тому бекграунд у Зеленського та Рейгана абсолютно відрізняється – одна справа народитися в забезпеченій родині і просто помножувати наявні статки, а інша – стати людиною, яка зробила себе сама. До того ж, від виховання залежить і ставлення до Батьківщини. Якщо патріотизм Рейгана важко поставити під сумнів, то любов Зеленського до України має всі риси комплексів меншовартості, малоросійства та пострадянщини.

А як щодо професійних якостей Рейгана та Зеленського в акторському мистецтві? Хай може в політичній сфері лідер «Кварталу 95» некомпетентний на відміну від Рейгана, але може він крутий актор?

Ще до акторської кар`єри Рональд Рейган був спортивним коментатором. Деякі записи його спортивних трансляцій доступні в Інтернеті і всі можуть оцінити його майстерність, гумор і, що найголовніше, здатність імпровізувати. Уже в часи губернаторства в Каліфорнії Рональд згадував, що отриманий під час роботи на радіо досвід допоміг йому набути хороших ораторських навичок. Він жартував, що після роботи коментатора тепер може багато говорити на будь-яку тему.

З ораторським мистецтвом Рейгана дуже контрастує «талант» імпровізації Володимира Зеленського. Здавалося б, на дружньому телеканалі, який його просуває, можна було б показати себе з кращої сторони, вивчити написані політтехнологами тексти та довести, що закиди конкурентів про політичну некомпетентність не мають під собою підстав. Але ні – «довге» інтерв`ю на 16 хвилин з лояльним журналістом нагадує скоріше дешевий російський серіал середини нульових років: поганий монтаж з «безпалівними» склейками, неоригінальний сценарій і абсолютна відсутність імпровізації. Станіславський би сказав: «Не вірю!».

Тож запевнення команди Зе в тому, що кандидат-комік схожий на Рейгана, бо він теж актор, не витримує жодної критики. Американський президент був майстром імпровізації під час акторської кар`єри, обізнаним у внутрішній політиці та популярним губернатором Каліфорнії й геніальним президентом, рейтинг якого в момент припинення повноважень в 1989 році становив 68% (один з найвищих в історії США). Рейган був людиною на своєму місці, яка повністю справилася з поставленими нацією завданнями. Про таких говорять: «Талановита людина талановита в усьому».

Натомість кандидат в президенти України Зеленський наразі є виключно віртуальним продуктом політичних технологій. Напевно його команда, він сам та його керівник, який зараз живе не в Україні, так і не зрозуміють, що керівництво великою державою не гра і приколи, а велика відповідальність, від якої залежить самостійне майбутнє країни.   

Повний текст читайте тут.

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ukraina-ne-rociya-zelenskiy-ne-reygan">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Життя після виборів, або капкан завищених надій

Ігор Рейтерович Керівник політико-правових програм ГО Український Центр суспільного розвитку Життя після виборів, або капкан завищених надій Надмірні очікування, породжені «хайпом» виборчої кампанії, неминуче спричинять розчарування. Як турбулентність настроїв суспільства…

Погана вакансія, або Чому член ДВК – не робота мрії

Ігор Рейтерович Керівник політико-правових програм ГО Український Центр суспільного розвитку Погана вакансія, або Чому член ДВК – не робота мрії Главком Уявіть собі оголошення на сайті вакансій: «Відповідальність велика, винагорода…

5 років після Революції гідності: країна змінилась, МВС – ні

Ігор Рейтерович Керівник політико-правових програм ГО Український Центр суспільного розвитку 5 років після Революції гідності: країна змінилась, МВС – ні Після розстрілу Небесної сотні в лютому 2014 року здавалося, що…

Головні загрози виборчому процесу в Україні

Ігор Рейтерович Керівник політико-правових програм ГО Український Центр суспільного розвитку Головні загрози виборчому процесу в Україні Захист демократичних виборів – справа всієї країни Провести в Україні вибори, результат яких буде…