Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Українці стали заручниками «інституційної пастки» в управлінні країною, – Ігор Рейтерович

Українці стали заручниками «інституційної пастки» в управлінні країною, - Ігор Рейтерович

За останні 30 років в Україні сформувалася своєрідна «інституційна пастка». Олігархічні та кланові групи продовжують відігравати ключову роль в політичному житті країни, однак певні позитивні зрушення в управлінні державою все ж прослідковуються.

Про це розповів керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович під час всеукраїнської відкритої науково-практичної конференції «Сучасні політичні технології: досвід та перспективи реалізації в Україні».

Ігор Рейтерович підкреслив, що  неформальні практики впливу олігархічних  груп продовжують домінувати в політичному житті над  формальними «правилами» гри, які закріплені законами.

«Формально в Україні за роки Незалежності було зареєстровано 436 політичних партій. Проте майже всі вони або існували виключно на папері, або це просто політичні надбудови фінансово-промислових груп. Громадянське суспільство продовжує залишатися інституційно слабким. В результаті активні громадяни опиняються на периферії політичного процесу та змушенні фактично «вигризати» для себе сфери компетенції. Тоді як у країнах сталої демократії держава радо ділиться повноваженнями з громадянським суспільством», - зазначив Ігор Рейтерович.

За його словами,  ніхто з головних акторів, які відіграють ключову роль в політичному житті країни не зацікавлений змінювати ситуацію.

«Це пов’язано з тим, що в умовах «інституційної пастки» політичні еліти здатні отримувати ренту, а по суті, грабувати країну та утримуватися при владі», - каже Ігор Рейтерович.

Разом з тим окремі  зміни, які відбулися в Україні після 2014 року все ж сприяють поступовому переходу нашої держави від «гібридного» політичного режиму до країни з повноцінною демократією.

«Ми бачимо повільне та все ж розширення спроможності організацій громадянського суспільства. Йде посилення політичної конкуренції. Закладено початок реформ судової системи та державної служби. Впроваджується децентралізація та змінюються зовнішньополітичні пріоритети. Це все впливає на поступову трансформацію українського суспільства», - вважає Ігор Рейтерович.

Нагадаємо, всеукраїнська відкрита науково-практична конференція «Сучасні політичні технології: досвід та перспективи реалізації в Україні»  відбулася 17 грудня в Києві  з ініціативи громадських організацій «Української асоціації політичного консалтингу» та «Аналітично-консалтинговий центр публічного врядування і права». Український Центр суспільного розвитку підтримав ідею проведення суспільно-важливого заходу і виступив одним з  співорганізаторів конференції.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ukrainci-stalu-zarychnukamu-instutyciynoi-pastku-v-ypravlinni-krainoyu-igor-reiterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Тіньові виборчі кошти дають підставу для зловживань правоохоронців – експерти

Щоб забезпечити рівність усіх кандидатів і проведення чесних виборів, слід зробити видатки і надходження політиків максимально прозорими. Однак тіньове фінансування партій в Україні належно не розслідується і стає предметом політичних…

При кадрових ротаціях в уряді головне, аби не було «шило на мило», – Подорожній

Розмови про чергові ротації в уряді почались через складну економічну ситуацію. Однак, міняючи фігури на шахівниці, треба мати на кого замінювати, аби не вийшло «шило на мило». Таку думку в…