Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Скасування мораторію на продаж земель і впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Президент має відповідально поставитись до земельного питання. Про це йдеться в електронній петиції, опублікованій на сайті Президента України 12 вересня. ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ.

«Питання землі — це не просто питання аграрного сектору, не лише питання жителів сільської місцевості, це питання, яке стосується кожного. Це стратегічний ресурс України. Тому до питання землі не можна бути байдужим. Ми вирішили привернути увагу до цієї проблеми Президента. Віримо, що він дослухається і детальніше розгляне цю непросту тему, від якої залежить майбутнє України. Долучайтеся до підписання петиції», — говорить автор петиції, експерт ГО "Український Центр суспільного розвитку" Віталіна Пальоха.

В петиції наголошено, що українська земля не повинна стати наживою для міжнародних спекулянтів та доморощених олігархів, а має залишатися у власності українського народу, як це і передбачено Конституцією нашої держави.

«В умовах надмірної концентрації орендованих угідь в одних руках, незавершення процесу наповнення земельного кадастру та невизначеного стану державних і комунальних земель впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Земля де-юре і де-факто є національним багатством і має працювати в інтересах як сучасників, так і майбутніх поколінь українців. Потрібно не допустити скуповування її транснаціональними корпораціями та іноземними громадянами (серед яких може бути і капітал із країни-окупанта) чи монополізації сільськогосподарських угідь, а відтак і ринку продовольства в руках кількох великих гравців, орієнтованих на ренту», — зазначено в тексті.

Президента закликали провести широке обговорення й інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян щодо цього доленосного питання та здійснити комплексну земельну реформу, а не просто відкрити ринок землі на догоду міжнародним кредиторам і проплаченим ними радникам.

«Кишенькова приватизація та надмірна лібералізація вже довели народ України до максимального зубожіння, втрати віри в майбутнє для своїх дітей у цій державі, небаченої демографічної кризи і масового відпливу молоді за кордон. Вельмишановний пане Президенте, закликаємо Вас вжити заходів та передбачити запобіжники, які гарантуватимуть, що українська земля не стане предметом спекуляцій, а українці — батраками. Що пріоритетне право на придбання землі матимуть українські селяни і фермери, які на ній працюють і живуть у селі, а кожен власник угіддя буде впевнений у захисті його прав власності», — сказано в документі.

Для того, щоб петиція потрапила на розгляд глави держави, вона має набрати 25 тисяч підписів. Підписати цей документ можна на сайті Президента України.

Нагадаємо, «Український Центр суспільного розвитку» — це незалежне громадське об’єднання політологів, аналітиків та експертів. Одне з головних завдань Центру — доносити до українського суспільства внутрішні ризики і глобальні виклики, із якими стикається Україна, та пропонувати шляхи, як протидіяти їм.

Центр став ініціатором винесення на широке обговорення моделі ринку землі, аби земельна реформа відбулася в інтересах українського суспільства. 11 вересня за сприяння Центру відбувся круглий стіл «Продаж землі іноземцям — недалекоглядність чи державна зрада?», у якому взяли участь фермери, науковці, представники впливових аграрних асоціацій, політологи та аналітики.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ukrainciv-zaklukalu-pidpusatu-petuciyu-do-prezudenta-shodo-kompleksnoi-zemelnoi-reformy">
Twitter
LinkedIn

Новини

Протистояння силовиків на виборах може призвести до невизнання їх результатів – експерти

Роз’яснення Центральної виборчої комісії щодо роботи агітаторів не вплине на перебіг виборчої кампанії. ЦВК пояснила, яким чином можна компенсувати видатки волонтерам-агітаторам. Водночас у цьому аспекті на результати виборів може вплинути…

Феномен Зеленського – психологічна втома і бажання втечі, – експерти

Перший тур президентських виборів став не боротьбою альтернатив і програм, а змаганням образів. 30% українців, проголосувавши за «несистемного» кандидата, реалізували таким чином запит на нові обличчя в політиці, наділивши цього…

Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Скасування мораторію на продаж земель і впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Президент має відповідально поставитись до земельного питання. Про це йдеться в електронній петиції, опублікованій на…