Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Українців закликали підписати петицію до Президента щодо комплексної земельної реформи

Скасування мораторію на продаж земель і впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Президент має відповідально поставитись до земельного питання. Про це йдеться в електронній петиції, опублікованій на сайті Президента України 12 вересня. ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ.

«Питання землі — це не просто питання аграрного сектору, не лише питання жителів сільської місцевості, це питання, яке стосується кожного. Це стратегічний ресурс України. Тому до питання землі не можна бути байдужим. Ми вирішили привернути увагу до цієї проблеми Президента. Віримо, що він дослухається і детальніше розгляне цю непросту тему, від якої залежить майбутнє України. Долучайтеся до підписання петиції», — говорить автор петиції, експерт ГО "Український Центр суспільного розвитку" Віталіна Пальоха.

В петиції наголошено, що українська земля не повинна стати наживою для міжнародних спекулянтів та доморощених олігархів, а має залишатися у власності українського народу, як це і передбачено Конституцією нашої держави.

«В умовах надмірної концентрації орендованих угідь в одних руках, незавершення процесу наповнення земельного кадастру та невизначеного стану державних і комунальних земель впровадження вільного ринку землі може становити загрозу національній безпеці. Земля де-юре і де-факто є національним багатством і має працювати в інтересах як сучасників, так і майбутніх поколінь українців. Потрібно не допустити скуповування її транснаціональними корпораціями та іноземними громадянами (серед яких може бути і капітал із країни-окупанта) чи монополізації сільськогосподарських угідь, а відтак і ринку продовольства в руках кількох великих гравців, орієнтованих на ренту», — зазначено в тексті.

Президента закликали провести широке обговорення й інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян щодо цього доленосного питання та здійснити комплексну земельну реформу, а не просто відкрити ринок землі на догоду міжнародним кредиторам і проплаченим ними радникам.

«Кишенькова приватизація та надмірна лібералізація вже довели народ України до максимального зубожіння, втрати віри в майбутнє для своїх дітей у цій державі, небаченої демографічної кризи і масового відпливу молоді за кордон. Вельмишановний пане Президенте, закликаємо Вас вжити заходів та передбачити запобіжники, які гарантуватимуть, що українська земля не стане предметом спекуляцій, а українці — батраками. Що пріоритетне право на придбання землі матимуть українські селяни і фермери, які на ній працюють і живуть у селі, а кожен власник угіддя буде впевнений у захисті його прав власності», — сказано в документі.

Для того, щоб петиція потрапила на розгляд глави держави, вона має набрати 25 тисяч підписів. Підписати цей документ можна на сайті Президента України.

Нагадаємо, «Український Центр суспільного розвитку» — це незалежне громадське об’єднання політологів, аналітиків та експертів. Одне з головних завдань Центру — доносити до українського суспільства внутрішні ризики і глобальні виклики, із якими стикається Україна, та пропонувати шляхи, як протидіяти їм.

Центр став ініціатором винесення на широке обговорення моделі ринку землі, аби земельна реформа відбулася в інтересах українського суспільства. 11 вересня за сприяння Центру відбувся круглий стіл «Продаж землі іноземцям — недалекоглядність чи державна зрада?», у якому взяли участь фермери, науковці, представники впливових аграрних асоціацій, політологи та аналітики.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ukrainciv-zaklukalu-pidpusatu-petuciyu-do-prezudenta-shodo-kompleksnoi-zemelnoi-reformy">
Twitter
LinkedIn

Новини

Справа Гладковського може завершитись тим же, що і більшість справ відкритих проти чиновників, – Ігор Рейтерович

В суспільстві є запит на «посадки», тому, з одного боку, арешт Гладковського сприймають лояльно. З іншого - у людей уже почали виникати питання: чому йому не висунули звинувачення щодо розкрадань…

Протест проти «формули Штайнмайєра» – відповідь суспільства на комунікаційні помилки влади, – Рейтерович

Події на Майдані й акції протесту проти підписання формули Штайнмайєра в інших містах — це наслідок відсутності комунікації влади з громадянами. Із суспільством треба спочатку говорити, що ми там ухвалюємо…

Протидія зловживанням поліції на виборах є справою всього суспільства – експерти

Непоінформованість громадян про свої виборчі права посилює ризик маніпуляцій із волевиявленням на виборах – зокрема, з боку правоохоронців. Суспільству важливо протидіяти спробам поліції стати головним «суб’єктом» виборів.