Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Відставка Ємця: чому іде та хто може стати наступним очільником МОЗу?

Відставка Ємця: чому іде та хто може стати наступним очільником МОЗУ?

За короткий термін Ілля Ємець встиг вляпатись у низку публічних скандалів. Під час одного з виступів на телебаченні міністр охорони здоров’я припустив, що гроші на лікування необхідно використовувати для молодих людей, а тих, кому більше 65 років, Ілля Миколайович назвав трупами.

Однак більш гучний скандал викликали повідомлення про те, що Ємець повертає в МОЗ схеми із закупівлею ліків. Та все таки це лише скандали. Відставка Іллі Ємця відбувається через нездатність ані міністра, ані міністерства працювати в екстремальних умовах та показувати результат.

Таку думку у своєму блозі для «Факти ІСТV» висловив експерт Українського Центру суспільного розвитку Юрій Подорожній.

«Можливу відставку Іллі Ємця обговорювали більше тижня. Власне, сам міністр нічим видатним не відзначився і у свою попередню каденцію на цій посаді, яку обіймав в уряді Азарова чотири місяці. А в умовах пандемії перед главою МОЗ та його відомством стояло надзавдання – перевести країну у стан надзвичайної ситуації та адекватно реагувати на карантин, підготовку країни до можливих навантажень на медицину», – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Подейкують, що звільнення міністра охорони здоров’я узгоджене та навіть є нова кандидатура на посаду – колишній голова Одеської ОДА Максим Степанов, каже політтехнолог.

Також за його словами, ймовірно, що своєї посади позбудеться і міністр фінансів Ігор Уманський, який не зміг спрацюватись з прем’єр-міністром.

«Cаме тому у маси запускається версія про те, що Мінфін не зумів провести адекватний секвестр бюджету. Та й взагалі хтось має понести політичну відповідальність за переформатування держбюджету. Але головна причина – конфлікт з Денисом Шмигалем. Окрім того, Ігор Уманський вимагав звільнити керівників податкової та митної служб. Однак, Денис Шмигаль не тільки не звільнив ні Сергія Варланова, ні Максима Нефьодова, а й навіть вступив з міністром фінансів у конфлікт. Також Ігоря Уманського звинувачують у тому, що він намагається відновити старі схеми роботи Укравтодору», - говорить Подорожній.

Юрій Подорожній вважає, що позбутись посади може і Владислав Криклій.

«З’явилась ще інформація про можливу відставку міністра інфраструктури Владислава Криклія. Звичайно, в умовах кризи та надзвичайної ситуації у країні суспільство матиме масу претензій до уряду та урядовців. У найближчий час ми спостерігатимемо потужні атаки на уряд та парламентарів. А тому все залежатиме від того, наскільки за рік свого президентства Володимиру Зеленському вдалось сформувати команду, яка здатна керувати країною», - говорить експерт.

Нагадаємо, 29 березня на сайті Верховної Ради України з’явилось два проекти постанов №3281 та №3283 про звільнення обох урядовців.

Джерело: ЧАС.ua

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/vidatavka-yemcya-chomy-ide-ta-hto-mozhe-atatu-nastypnum-ochilnukom-mozy">
Twitter
LinkedIn

Новини

Протидія зловживанням поліції на виборах є справою всього суспільства – експерти

Непоінформованість громадян про свої виборчі права посилює ризик маніпуляцій із волевиявленням на виборах – зокрема, з боку правоохоронців. Суспільству важливо протидіяти спробам поліції стати головним «суб’єктом» виборів.

Бачення завершення війни має бути головним при виборі головнокомандувача, – Подорожній

Без чіткого бачення зміцнення нацбезпеки та розвитку армії Україна не вирішить ні проблем економіки, ні земельної реформи, ні інших важливих питань. Саме бачення шляхів завершення війни має бути ключовим при…

Ротацій у Кабміні варто очікувати після прийняття закону про ринок землі, – Рейтерович

Поки Верховна Рада розглядає законопроект про ринок землі, ухвалювати рішення щодо кадрових ротацій навряд чи будуть. Про це розповів керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович коментуючи для…