Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Відставка Богдана означатиме зміни як у внутрішній, так і в зовнішній політиці, – Рейтерович

Відставка Богдана означатиме зміни як у внутрішній, так і в зовнішній політиці, - Рейтерович

В останні півтора-два місяці Богдан втратив вплив на процеси, за які він відповідав – починаючи від збирання голосів у Раді і закінчуючи просуванням топових ініціатив президента, зокрема законів про децентралізацію, землю. У нього був свій погляд на ці питання. Зараз нас очікують серйозні зміни, і не факт, що вони відбуватимуться в політико-правовому полі.

Про це в коментарі для «Факти ICTV» розповів керівник політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігор Рейтерович.

«Богдан був архітектором і арбітром нинішньої структури влади. Тепер нас очікують серйозні зміни, і не факт, що вони відбуватимуться в політико-правовому полі. Дуже багато буде кулуарних моментів – спливуть факти про те, як і кого призначали, що вони мали робити на своїх посадах», - говорить Ігор Рейтерович.

Андрій Єрмак обіймав посаду помічника Володимира Зеленського з питань зовнішньої політики. Він відповідав за переговорний процес з США та Російською Федерацією, обміни полоненими, вирішення проблем після авіакатастрофи МАУ в Ірані. На думку Ігоря Рейтеровича потрібно очікувати інтенсифікації відносин з РФ.

«Це буде відбуватись в напівзакритому форматі – кулуарні домовленості, особисті зустрічі, публічності буде небагато», - каже політолог.

Тепер Єрмак посилюватиме свій вплив і на внутрішню політику. Зокрема, за інформацією ЗМІ, саме Єрмак допоміг Віталію Кличку залишитись на посаді голови КМДА. Так, в інтерв’ю The New York Times адвокат президента США Рудольф Джуліані зізнався, що мав розмову з помічником Зеленського щодо мера Києва.  Надалі ж, прогнозує політолог, Єрмак розставлятиме своїх людей у владі.

«Це стиль Єрмака. Він мав вплив ще до свого призначення – мінімум три губернатори, кандидатури, які можуть з’явитись в Кабміні. І це його люди. І не завжди від Слуги народу, а це важливо», - говорить експерт.

Окрім того, така перестановка влади відбувається напередодні місцевих виборів, які за планом мають пройти у жовтні. А тому, припускає експерт, голови великих міст намагатимуться домовитись з очільником Офісу президента.

«Ймовірно, у багатьох містах тепер балотуватимуться чинні голови, і у них не буде опонентів з боку Слуги народу або будуть такі, які не матимуть шансів на перемогу. Потрібно буде новому голові Офісу президента налагодити відносини з президентською фракцією. Богдан мав інструменти впливу на Слугу народу – від силових до звичайних домовленостей. Єрмак повинен буде вибудовувати все спочатку, і не факт, що він зможе запропонувати більшості те, що вони очікуватимуть. Ці люди не прийшли з ним, вони не зобов’язані йому, як тому ж Богдану. Як вони поводитимуться – відкрите питання. Не варто відкидати імовірності дострокових парламентських виборів», - говорить Ігор Рейтерович.

На думку Рейтеровича, політичне майбутнє тепер вже колишнього голови Офісу президента під питанням. По-перше, все залежатиме від його бажання залишитись у політиці. До того, як потрапити до команди Зеленського, він опосередковано займався політикою, більше – бізнесом.

«По-друге, потрібно мати команду і групи впливу, які на тебе орієнтуються. Зараз система буде розбалансована. Якщо він зможе гарантувати подальшу протекцію людям, які призначались за нього, тоді він зможе говорити про політичну кар’єру. Окрім того, залишитись у політиці Богдану може завадити його токсичність. Хоча політолог визнає, на фоні майбутньої токсичності Єрмака перший може виглядати кращим», відмітив експерт.

Нагадаємо, 11 лютого Андрій Богдан пішов у відставку, натомість головою Офісу президента став його заступник – Андрій Єрмак. Відповідні укази президента з’явились 11 лютого.

Раніше ЗМІ повідомляли, що всередині Офісу президента виник конфлікт – два помічники Зеленського Андрій Богдан та Андрій Єрмак вступили у конфронтацію, борючись за близькість до глави держави.

Потім наявність непорозумінь всередині команди підтвердив і сам президент, зазначивши, що звільнення 100% будуть.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/vidstavka-bogdana-oznachatume-zminu-yak-y-vnytrishniy-tak-i-v-zovnishniy-polituci-reyterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

Конфлікт між генпрокуратурою і САП може стати однією з причин”розвалу” резонансних справ, – політолог

Конфлікт між Генпрокуратурою і САП може стати причиною того, що резонансні справи «розваляться» в судах. Незлагоджена робота різних слідчих органів часто приводить до того, що докази зібрані ними суд просто…

Прихід проросійської влади погіршить ставлення держави до ветеранів АТО, – експерти

Міністерство ветеранів пропонує спрямувати конфісковані у корупціонерів кошти на купівлю житла ветеранам АТО. З такою ініціативою під час засідання Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю…