Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Воєнізовані націоналістичні структури можуть використовувати «в темну» для зриву виборів

Воєнізовані націоналістичні структури можуть використовувати «в темну» для зриву виборів

Для зриву виборів на окремих дільницях можуть бути використані воєнізовані націоналістичні організації. Експерти вказують на тенденцію втягування парамілітарних структур у «брудну» політичну гру. Ризики застосування сили та обмеження прав і свобод громадян залишаються доволі високими, тож громадянське суспільство має бути об’єднаним задля проведення чесних виборів та унеможливлення різного роду махінацій.

Про це йшлося під час круглого столу на тему «Ризики насильства у виборчій кампанії-2019», що відбувся у вівторок, 12 березня, в Сумах з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку».

Експерти зауважили, що є тенденція стосовно намагання втягнути націоналістичні організації та поліцію в глобальні політичні ігри. Лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький уже заявив, що такі акції, які відбулися в Черкасах, де, нагадаємо, в сутичках постраждало понад 2 десятки правоохоронців, будуть продовжені в інших регіонах. При цьому у ЗМІ неодноразово говорилося про тісний взаємозв’язок очільників «Національного корпусу» і МВС, що може призвести до небезпечних наслідків.

«Націоналістичні організації та правоохоронців використовують для досягнення одних і тих же цілей, причому ˮпо головіˮ дістається рядовим з обох сторін, які можуть навіть не підозрювати про це, – зазначає експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Юрій Подорожній. – Ці націоналістичні, воєнізовані організації використовують як таран, щоб влаштувати безлад. При цьому дістається як тим, хто хоче боротися проти несправедливості, так і тим, хто носить форму й охороняє правопорядок. А потім інші політики виходять на трибуну зі своїми заявами і розігрують потрібні їм карти».

За словами експертів, те, що після сутичок у Черкасах двох підозрюваних заарештували аж наступного дня – показовий приклад.

«Чому не було арештів по гарячих слідах? Ми, звісно, не прихильники конспірології, але припущення про те, що людей, яких мали заарештувати, просто готували до того, що їм потрібно буде говорити, одразу напрошується. І дуже дивно прозвучала заява самого міністра МВС, мовляв, він розуміє гнів націоналістичних організацій, бо корупційні правопорушення не повинні залишитися без покарання. Ну, по-перше, твердження очільника цілого правоохоронного відомства без рішення суду, як мінімум, не коректне. І знову виникає риторичне запитання, хто ж контролює ці парамілітарні структури», – говорить експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Євген Кузик.

Експерти стверджують, що використання силових груп у виборчому процесі вкрай небезпечне. І наголошують, що результати виборів і їх визнання громадянами значною мірою залежатимуть від роботи поліції.

«Ми бачимо, що у трійки лідерів президентських перегонів шанси потрапити до другого туру приблизно однакові. В такій ситуації навіть піввідсотка голосів можуть стати вирішальними. Тож припускаємо, що може виникнути спокуса використати націоналістичні організації для зриву виборів на окремих дільницях, де лідирує, приміром, той кандидат, якому не симпатизує очільник МВС. Тому питання, наскільки політично незаангажовано й об’єктивно поводитиме себе поліція, вкрай важливе», – каже Євген Кузик.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/voyenizovany-nacionalistuchni-struktury-mozhut-vukorystatu-v-temny-dlya-zruvu-vuboriv">
Twitter
LinkedIn

Новини

Інформаційну кампанію про підкуп виборців розкручували штучно, – дослідження

Із реальної боротьби зі злочинною діяльністю тема підкупу виборців перетворилася на піар-технологію окремих політиків. У штучному розгоні інформаційної кампанії брали участь штаби кількох кандидатів, медіа-холдинг Ігоря Коломойського, проросійські ЗМІ і…

Чи стане Коломойський «сірим кардиналом» Зеленського, покажуть перші призначення, — Рейтерович

Справжні причини повернення Коломойського до України стануть зрозумілі після перших призначень Зеленського. Лише тоді можна буде остаточно сказати, чи це було тріумфальне повернення олігарха з подальшим відведенням йому ролі «сірого…