Український Центр суспільного розвитку

Ярослав Телешун

Експерт-політолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Ярослав Телешун
  4. /
  5. Є ТАКЕ ПРАВО – АГІТУВАТИ

Є ТАКЕ ПРАВО – АГІТУВАТИ

 Поліцейські спецоперації, обшуки та затримання, розкриття “виборчих пірамід” службою безпеки спільно з прокуратурою… Черговий сюжет для голлівудських серіалів «Закон і порядок», «Гарна дружина» чи «Картковий будинок»? Як це не дивно – ні. Це лише тиждень із життя передвиборчої України. Якщо комусь з громадян не вистачало екстриму або хотілось відчути себе героєм бойовика, то зараз якнайкраща для цього можливість. Представники «силових» відомств «будуть вам раді», а медійники в момент зроблять вас відомим на всю країну. Просто не забудьте зателефонувати! Всеукраїнська слава і незабутні враження гарантуються!

Безперечно – це дещо перебільшення. Проте, подібні прецеденти мають місце. Адже в протистоянні «силовиків» існує реальна загроза обмеження прав і свобод людини і громадянина. Тим паче, якщо «силові структури»  використовують політично забарвлену систему розпізнавання «свій-чужий», а також відомий принцип «своїм – все, чужим – закон». Показово, що даний принцип приписують непересічним постатям ХХ століття: дуче Італії – Б. Муссоліні та каудильйо Іспанії – Ф. Франко. На жаль, складається враження, що не всі українські політичні діячі гарно вивчали історію.

За останній період, представники Міністерства внутрішніх справ України, неодноразово заявляли про безкомпромісну боротьбу з фальсифікаціями на виборах. Безперечно, це правильна і єдино можлива позиція одного з найпотужніших «силових» відомств України. Проте, за умови домінування серед українських силових структур принципу «своїм – все, чужим – закон» існує загроза перетворення боротьби з фальсифікаціями на «полювання на відьом», де «відьмами» можуть стати українські громадяни. Громадяни, які під тиском системної політичної корупції в нашій державі, недосконалості законодавства і амбіцій окремих політиків, можуть стати «заручниками» боротьби за владу.

Особливо небезпечним такий алгоритм розвитку подій є для іншої групи учасників виборчої компанії – агітаторів. Добре, що хоч на днях  Центральна виборча комісія надала свої роз’яснення щодо роботи агітаторів, дозволивши штабам хоч частково компенсувати їх витрати на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання тощо. Що, до речі, в переважній більшості країн світу є загальновживаною практикою.

Окрім цього, в роз’ясненнях зазначено, що «участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, в тому числі на основі безоплатних договорів на її проведення, є гарантованим Конституцією України правом і не може бути обмежено». А також чітко наголошено, що «для встановлення факту підкупу виборця у справах як кримінального, так і адміністративного провадження має бути досліджено і встановлено, чи мали місце заклики або пропозиції голосувати за або не голосувати за певного кандидата або згадування його імені».

Є надія, що роз’яснення ЦВК убезпечать громадян від «незабутніх вражень», та в повній мірі забезпечать виконання гарантованих ним Конституцією прав та свобод. А результати виборів будуть визнаними легітимними і законними як українцями, так і міжнародним співтовариством. Адже, зовсім не хочеться стати головним героєм продовження кінокартини О. Довженка «Україна в огні».

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/ye-take-pravo-ahituvaty">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

Є ТАКЕ ПРАВО – АГІТУВАТИ

Ярослав Телешун Експерт-політолог ГО Український Центр суспільного розвитку Є ТАКЕ ПРАВО – АГІТУВАТИ  Поліцейські спецоперації, обшуки та затримання, розкриття “виборчих пірамід” службою безпеки спільно з прокуратурою… Черговий сюжет для голлівудських…

44 РОНІНА АБО ЯПОНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ПО-УКРАЇНСЬКІ

Ярослав Телешун Експерт-політолог ГО Український Центр суспільного розвитку Топ-5 головних ризиків виборів-2019 Оприлюднені результати реєстрації кандидатів в президенти України Центральною виборчою комісією навіюють на спогад про відому японську легенду –…

Які передвиборчі страхи заважають українцям зробити вибір

Ярослав Телешун Експерт-політолог ГО Український Центр суспільного розвитку Які передвиборчі страхи заважають українцям зробити вибір Сьогодні значна увага громадськості, експертних кіл і журналістської спільноти прикута до головного «фрік-шоу» держави –…

НАУКА КОНТРОЛЮВАТИ ТА ОБИРАТИ

Ярослав Телешун Експерт-політолог ГО Український Центр суспільного розвитку НАУКА КОНТРОЛЮВАТИ ТА ОБИРАТИ Правоохоронці забезпечують законність виборчого процесу. Але хто ж може й має проконтролювати самих правоохоронців? Тим більше в умовах…