Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Уряд Шмигаля професійніший за уряд Гончарука, але претензії до роботи окремих міністерств є, – Рейтерович

Уряд Шмигаля професійніший за уряд Гончарука, але претензії до роботи окремих міністерств є, - Рейтерович

Уряд Шмигаля за перші 100 днів своєї роботи проявив себе краще за уряд Гончарука, особливо з урахуванням того, що стартові позиції у них були дуже різні. Шмигаль прийшов, коли економіка уже падала. Цей Кабмін більш монолітний і професійний, але є і провальні моменти, відповідальність за які не можна перекласти на попередників. Є питання по роботі окремих міністрів.  Одним з недоліків роботи уряду були провали в комунікації, через що поки не прийнята програма дій Кабміну. І спокуса лишити уряд  без імунітету зберігається. Про це повідомив політолог Ігор Рейтерович.

«Якщо порівнювати останні два уряди, то цей безумовно є більш професійним. Зрозуміло, що його не можна оцінити у 100 балів по 100 бальній шкалі, є багато претензій. Є окремі міністри, скажімо, інфраструктури чи охорони здоров’я, до діяльності яких багато питань», - розповів Ігор Рейтерович в ефірі «4 каналу».

За словами політолога, загалом уряд Шмигаля більш монолітній, ніж попередній склад Кабміну.

«Прем’єр сьогодні впевнено поводив себе на прес-конференції, було видно, що він не лише займається загальною стратегією, але і намагається контролювати ті чи інші процеси, які відбуваються в міністерствах», - каже політолог

Він відмітив, що стартові позиції у Шмигаля і Гончарука дуже відрізнялися.

«Уряд Гончарука прийшов, коли у нас було економічне зростання, був достатньо великий запас міцності сформований іще урядом Гройсмана і взагалі усіма урядами часів Порошенка. Вони дійсно могли розказувати про супер реформи і для цього нічого особливо не треба було робити. Уряд Шмигаля прийшов під час епідемії, коли у нас уже почалося економічне падіння, яке було спричинене якраз діями Кабміном Гончарука, тому стартові позиції були набагато гірші», - говорить Ігор Рейтерович.

Однак, на його думку, це не знімає з цього складу Кабміну відповідальності за окремі невдалі дії.

«Їм зараз не можна все списувати на попередників і зовнішні обставини, в таку гру довго не пограєш, уже навіть депутати розібрались у ситуації і розуміють, де уряд спрацював добре, а де ні. Уряд повинен розуміти, що з карантину ми можемо увійти в світову фінансово-економічну кризу і до неї треба готуватися», - каже політолог.

Ігор Рейтерович вважає, що заміна міністрів, які не виконують своїх функцій, загалом Кабміну не нашкодить, а от відставки «вічного міністра»  Арсена Авакова навряд чи варто очікувати.

«З Аваковим ситуація відрізняється, ніж з іншими міністрами. Щодо останніх резонансних справ, таких як Бровари чи Кагарлик, президент і прем’єр говорили, що важливою була реакція. І тут реакція МВС відрізнялася від тої, яка була, скажемо так, за попередників Авакова, або, яка є в інших міністерствах. Зараз наближаються місцеві вибори і дотримання законності буде контролювати поліція. При всьому неоднозначному ставленні до Авакова, він, принаймні, людина, яка розбирається в діяльності свого міністерства, на відміну від деяких інших міністрів, які уже кілька місяців працюють, але досі не розібрались, що відбувається у їхніх відомствах», - говорить Ігор Рейтерович.

На думку політолога, програму уряду не ухвалили з першої спроби через брак комунікації, яка були у Кабміну і парламенту, однак зараз цю помилку намагаються виправити.

«Те, що вони подали перший варіант програми, яка була значною мірою набором гасел, було погано для уряду, бо це сформувало позицію значної частини депутатів. Логіка опозиційних фракцій зрозуміла, вони будуть виступати проти Кабміну і програми, але і значна частина депутатів від «Слуги Народу» поки не визначились», - каже Ігор Рейтерович.

Він відмітив, що зараз уряд додав у програму більше конкретики.

«Цифри зараз ще узгоджуються і коли документ уже буде представлений, він буде схожий вже не на реферат, а більш-менш на програму діяльності уряду. Але, якщо говорити відверто, голосування за програму значною мірою буде залежати від Офісу президента», - говорить політолог.

За його словами,  політична спокуса залишити уряд без програми звісно присутня, але її прийняття важливе не стільки для парламенту, як для бізнесу.

«На відміну від попередників, якщо цей уряд буде мати імунітет, його буде набагато складніше відправити у відставку. Спокуса залишити його без програми є. Але насправді її прийняття дуже важливе, бо цього потребує навіть не стільки Верховна Рада, скільки бізнес. Він повинен чітко розуміти пріоритети і думати як відновлювати свою роботу після карантину, чи готується Кабмін до другої хвилі обмежень, які прогнози закладає», - говорить політолог.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/yryad-shmugalya-profesiynishuy-za-ytyad-goncharyka-ale-pretenzii-do-robotu-okremuh-ministriv-ye-reiterovich">
Twitter
LinkedIn

Новини

«Замнути» скандал з братом Єрмака не вийде навіть на тлі пандемії і економічної кризи, – політолог

Чим довше президент зберігає мовчання в історії з братом Андрія Єрмака, тим гіршою стає ситуація. Для влади вцілому. Тому що виглядає це або як приховування, або як безпорадність. Або ж,…

Вибори у 179 окрузі на Харківщині стануть серйозним тестом для “СЛУГИ НАРОДУ”, – політолог

Проміжні вибори до Верховної Ради 15 березня стануть етапними і показовими, передусім для «Слуги Народу». Це буде перший серйозний тест для «Слуги народу» після переможного бліцкригу 2019 року. Тоді політсилі…

Український Центр суспільного розвитку підписав меморандум про участь у проєкті “Новітня академія демократичного управління”

Український Центр суспільного розвитку 17 червня підписав меморандум про співпрацю з Аналітично-консалтинговим центром публічного врядування і права та Фундацією європейських і безпекових досліджень.