Український Центр суспільного розвитку

Юрій Подорожній

Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку

  1. Головна
  2. /
  3. Юрій Подорожній
  4. /
  5. Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента

Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента

Факти

4 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя з дводенним візитом. Для кожного президента перший закордонний візит є знаковим. І хоча відвідини Володимиром Зеленським Брюсселю були заплановані іще до обрання, все ж президент свою першу закордонну робочу поїздку здійснив саме до столиці Європейського Союзу.  Враховуючи велику кількість факторів, для України Євросоюз – перший серед стратегічних партнерів.

Корабель не міняє курс  У Брюсселі президент провів низку зустрічей з керівництвом Європейського Союзу та НАТО. Цей візит важливий для усіх сторін. Йому необхідно було підтвердити прихильність України до євроатлантичної інтеграції України. Не менш важливим стало завдання налагодити особисті контакти з провідними лідерами цих інституцій.

Володимир Зеленський підтвердив незмінність курсу України до ЄС та НАТО і навіть згадав про те, що цей курс закріплений в Конституції України.

Зеленський послав сигнал МВФ

На зустрічі з президентом Європейського Союзу Жан-Клодом Юнкером було узгоджено дату 21-го саміту Україна-ЄС у Києві. Окрім того, Зеленський підтвердив дотримання взятих на себе зобов’язань у відносинах з міжнародними фінансовими інституціями. Ця заява є сигналом до незмінності курсу України на співробітництво, насамперед, з Міжнародним валютним фондом.

Підтвердженням порозуміння української та європейської сторін може слугувати обіцянка завершити розгляд виділення Україні €500 млн макрофінансової допомоги.

Зеленський назвав дії Росії збройною агресією

В штаб-квартирі НАТО на зустрічі із генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом президент підтвердив курс України на вступ до Північноатлантичного альянсу. Окрім того, від української сторони прозвучали слова прихильності до реалізації Мінських домовленостей. Водночас у цьому контексті важливо те, що президент оцінив дії Росії на Сході України як збройну агресію та визначив її основним викликом євроатлантичній безпеці. Президент пообіцяв активізувати роботу Тристоронньої контактної групи. Очевидно, що під час засідання 5 червня українська сторона вийде з новими ініціативами щодо активізації мінського процесу. Польщу завжди називали адвокатом України в Європейському Союзі. Однак налагодити тісні та однозначні стосунки з нею нашій країні за часів попереднього українського президента ніяк не вдавалось. На брифінгу глав держав було озвучено намір примиритись щодо гострих історичних питань між державами. Президенти домовились про початок роботи групи президентських експертів з цього питання. Польська сторона заявила про підтримку України в Європейському Союзі щодо продовження санкцій та солідарності ЄС у питанні війни з Росією. Для президента Зеленського цей візит можна оцінювати як достатньо вдалий. Є сподівання на те, що Україна продовжить курс на євроатлантичну інтеграцію.

 

Поділіться в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/zelenskiy-y-bruysseli-scho-oznachae-pershuy-zakordonnuy-vizut-prezudenta">
Twitter
LinkedIn

Інші записи автора

МВС: селфі під забороною… Не вірте!

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку МВС: селфі під забороною… Не вірте! Щось не так в королівстві Арсена Авакова під назвою МВС. То він та його колеги…

Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Зеленський у Брюсселі: що означає перший закордонний візит президента Факти 4 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя з дводенним візитом.…

І слово зброя!

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку І слово зброя! Якщо часто промовляти «халва», у роті, як відомо, солодко не стане. Натомість, якщо регулярно говорити про підкуп виборців,…

Мир: про що говорять кандидати

Юрій Подорожній Експерт, політтехнолог ГО Український Центр суспільного розвитку Мир: про що говорять кандидати. ЛІГА Хочу нагадати, що 12 квітня 2014 року було окуповано Слов’янськ, який став епіцентром боротьби за…