Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Зустріч Макрона і Зеленського – спроба створити образ серйозного політика – Тетяна Ілюк

Зустріч Макрона і Зеленського - спроба створити образ серйозного політика – Тетяна Ілюк

Анонсована зустріч кандидата в президенти Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном більше розрахована на українських виборців, ніж на досягнення якихось результатів під час неї. Не випадково після низки політичних казусів для створення іміджу серйозного політика, з яким говорить світ, обрано молодого лідера Франції, а не впливову німецьку партію ХДС/ХСС, яка давно намагається почути від кандидата конкретику щодо його політичних позицій і складу команди.

Таку думку висловила експерт з інформаційної та іміджевої політики Українського Центру суспільного розвитку Тетяна Ілюк.

«З наближенням дати фінального голосування в хід все більше йдуть не тільки козирі внутрішні, а й зовнішньополітичні. Якщо Петру Порошенку, який вже встиг побути і міністром закордонних справ, і є чинним Президентом, до таких переговорів не звикати, - то Володимиру Зеленському треба себе представити на міжнародній арені. Тим паче, що запит на розуміння того, «Who is Who?» в український політиці, має не тільки українське суспільство, але й міжнародні партнери, які також хочуть розуміти, з ким їм доведеться мати справу у разі перемоги кандидатів на виборах», - каже експерт.

На її думку, підтвердження візиту й зустрічі саме з Еммануелем Макроном значною мірою є й іміджевим ходом, розрахованим на внутрішню аудиторію – виборців Володимира Зеленського.

«Володимир Зеленський намагається позиціонувати себе політиком нового типу, яким є Еммануель Макрон. І в цьому контексті, зустріч із наймолодшим президентом Франції є не випадковістю, а скоріше продуманим піар-ходом, що розрахований на український електорат Зеленського. Він не їде до Німеччини, навіть попри усі заяви партії ХДС/ХСС щодо бажання почути конкретику стосовно його політичних позицій та складу команди. Він обирає Францію, з її молодим лідером і її внутрішніми проблемами. Переконана, красиві картинки і чудові сюжети миттєво розлетяться у «дружніх» медіа. Інша справа – навряд чи ми дізнаємося змістовну частину цієї зустрічі. Тим паче, що й українських журналістів і виборців кандидат «зайвими» поясненнями не балує», - говорить експерт.

Тетяна Ілюк зазначає, що очікувати на те, що світ буде до України надто поблажливим, не варто. Європа більше заклопотана власними проблемами, ключовою з яких сьогодні є Brexit і його наслідки. Тому головне завдання новобраного президента, хто б ним не став – не втратити її підтримку.

«Ми бачимо складність ситуації в ПАРЄ, і бачимо, наскільки сильно проросійське лобі працює на всіх зарубіжних майданчиках. Коли ми чуємо заяви партії Меркель про те, що вона хоче чути більше конкретики щодо пропозицій Зеленського, – не варто вважати, що це підігрування комусь із кандидатів. Скоріше це підігрування власному виборцю, адже ми маємо розуміти настрої, які панують у самій Німеччині, і зважати, що ті ж санкції – це зброя подвійної дії, від якої потерпає і німецький (та й не тільки німецький) бізнес. І така ситуація не тільки з Німеччиною – а й з будь-якою європейською країною, включаючи й Францію», - говорить експерт.

Тетяна Ілюк наголошує, Європа – партнер надзвичайно прагматичний, і збитків терпіти точно не хоче. І від того, наскільки майбутній Президент буде здатен не просто розвинути партнерство, але й захистити українські інтереси, залежатиме, як розвиватимуться відносини України зі світом у наступні п¢ять років.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/zustrich-makrona-i-zelenskogo-sproba-stvorutu-obraz-seryoznogo-polituka-tetyana-illuk">
Twitter
LinkedIn

Новини

Очікування від наступного Генпрокурора будуть значно більшими, аніж від Рябошапки, – Ігор Рейтерович

Рішення про відставку Рябошапки суперечливе та недалекоглядне і це підтверджено розколом у монобільшості. Лише 179 представників «Слуги народу» проголосували «за». Одна з причин, чому він лишився посади – зацікавленість різних…

Не исключаю, что это был “договороняк”: Рейтерович о принятии закона относительно банков

Pакон про банки – це своєрідний "договорняк". Тобто для МВФ приймаємо закон, потім отримуємо там транш, а через певний проміжок часу, через Конституційний суд, або через іноземні суди закон буде відмінений.

Президент починає виправляти свої кадрові помилки, – Рейтерович

Поява у владних структурах чиновників часів Порошенка і Януковича склалася через те, що певні люди з оточення президента намагаються проштовхнути свої інтереси, але підносять таких кадрів як профі.