Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Зустріч Зеленського з Макроном не вийшла за рамки політичних «оглядин», – експерт

Зустріч Зеленського з Макроном не вийшла за рамки політичних «оглядин», - експерт

Зустріч Володимира Зеленського з президентом Франції була радше «оглядинами» команди кандидата, а півгодинне запізнення Макрона з точки зору дипломатії може бути виявом неповаги. Водночас, для самого президента Франції зустрічі з обома кандидатами в президенти України важливі передусім як крок до утвердження свого європейського лідерства.

Таку думку висловила експерт з питань інформаційних та іміджевих технологій Українського Центру суспільного розвитку Тетяна Ілюк, коментуючи візити Володимира Зеленського і Петра Порошенка до Парижа, що відбулися 12 квітня.

За її словами, хоча офіційною темою зустрічей було названо відновлення миру на Сході України, кандидати скористалися цією нагодою по-різному.

«Володимир Зеленський лише намагається знайти спільну мову із зовнішнім світом, провести такі собі тестові «оглядини» себе і команди. За підсумками зустрічі з Макроном він обійшовся короткими фразами, типу «поговорили про життя, про те, як відновити мир на Донбасі», до речі, традиційно уникаючи проблеми Криму. Межі поступок, на які він готовий піти у питаннях встановлення миру, невідомі. Як і реакція французів на команду Зеленського, якій ще варто набиратися досвіду в таких зустрічах. Уже перші фотокадри переговорів показують явні порушення дипломатичного прокотолу, а на такі речі цивілізований світ звик зважати. У кожному разі, розглядати цей візит як вияв підтримки Заходу – явно не варто. Тим паче, що факт запізнення французької сторони на заздалегідь узгоджену зустріч свідчить, скоріше, про зворотне. Бачимо, що особливого резонансу цей візит у французьких ЗМІ не викликав, значно більше уваги отримав у російських», - вказала експерт.

На її думку, Петро Порошенко за підсумками закордонних перемовин вийшов в інформаційний простір, щоб нагадати про свою сильну сторону – зовнішню політику.

«Він заявив про підготовку до нової зустрічі в Нормандському форматі на кінець травня-початок червня цього року. Крім того, після зустрічей з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель анонсував, що 18 квітня під час Skype-конференції тристоронньої контактної групи буде оголошено про Великоднє припинення вогню на Сході України. Є інформація і про те, що Німеччина виділить додатково 85 млн євро на боротьбу з наслідками російської агресії. Порошенко цією конкретикою нагадав про сильну сторону своєї політики», - каже Тетяна Ілюк.

Разом з тим, на її думку, Еммануель Макрон, проводячи зустрічі з українськими політиками, переслідує власні цілі. Це передусім утвердження лідерства Франції в Європі – на противагу Брюсселю та Берліну – а також його власного лідерства в рамках Нормандського формату.

«У Франції чудово усвідомлюють, що Україна стратегічно важлива для всього континенту. Тому не дивно, що Макрон хоче розуміти подальший курс і конкретні шляхи розвитку партнерства. А вже як українське питання накладеться на інтереси Франції та Заходу загалом – будемо чіткіше бачити після виборів. Зрозуміло, що Україні потрібні переконливі меседжі і послідовні дії для відстоювання своїх інтересів. Незалежно від того, хто її очолить, президент повинен демонструвати сильну і чітку позицію щодо територіальної цілісності України. Зокрема, вирішувати і питання окупованого Криму, а не виносити його за дужки», - підсумувала експерт.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/zystrich-zekenskogo-z-makronom-ne-vuyshlo-za-ramku-polituchnuh-oglyadun-ekspert">
Twitter
LinkedIn

Новини

Тернопіль: Поліція має залишатися політично незаангажованою, – експерти

Оплата супутніх видатків агітаторам не є підкупом виборців. Верховний Суд визнав, що ЦВК не перевищувала своїх повноважень, коли роз’яснила, що волонтерам, які займаються агітацією, можна компенсувати витрати на проїзд, харчування,…

Відставка Ємця: чому іде та хто може стати наступним очільником МОЗу?

За короткий термін Ілля Ємець встиг вляпатись у низку публічних скандалів. Під час одного з виступів на телебаченні міністр охорони здоров’я припустив, що гроші на лікування необхідно використовувати для молодих…

Не исключаю, что это был “договороняк”: Рейтерович о принятии закона относительно банков

Pакон про банки – це своєрідний "договорняк". Тобто для МВФ приймаємо закон, потім отримуємо там транш, а через певний проміжок часу, через Конституційний суд, або через іноземні суди закон буде відмінений.