Український Центр суспільного розвитку

Робимо політику прозорою!

  1. Головна
  2. /
  3. Публікації
  4. /
  5. Зустріч Зеленського з Макроном не вийшла за рамки політичних «оглядин», – експерт

Зустріч Зеленського з Макроном не вийшла за рамки політичних «оглядин», - експерт

Зустріч Володимира Зеленського з президентом Франції була радше «оглядинами» команди кандидата, а півгодинне запізнення Макрона з точки зору дипломатії може бути виявом неповаги. Водночас, для самого президента Франції зустрічі з обома кандидатами в президенти України важливі передусім як крок до утвердження свого європейського лідерства.

Таку думку висловила експерт з питань інформаційних та іміджевих технологій Українського Центру суспільного розвитку Тетяна Ілюк, коментуючи візити Володимира Зеленського і Петра Порошенка до Парижа, що відбулися 12 квітня.

За її словами, хоча офіційною темою зустрічей було названо відновлення миру на Сході України, кандидати скористалися цією нагодою по-різному.

«Володимир Зеленський лише намагається знайти спільну мову із зовнішнім світом, провести такі собі тестові «оглядини» себе і команди. За підсумками зустрічі з Макроном він обійшовся короткими фразами, типу «поговорили про життя, про те, як відновити мир на Донбасі», до речі, традиційно уникаючи проблеми Криму. Межі поступок, на які він готовий піти у питаннях встановлення миру, невідомі. Як і реакція французів на команду Зеленського, якій ще варто набиратися досвіду в таких зустрічах. Уже перші фотокадри переговорів показують явні порушення дипломатичного прокотолу, а на такі речі цивілізований світ звик зважати. У кожному разі, розглядати цей візит як вияв підтримки Заходу – явно не варто. Тим паче, що факт запізнення французької сторони на заздалегідь узгоджену зустріч свідчить, скоріше, про зворотне. Бачимо, що особливого резонансу цей візит у французьких ЗМІ не викликав, значно більше уваги отримав у російських», - вказала експерт.

На її думку, Петро Порошенко за підсумками закордонних перемовин вийшов в інформаційний простір, щоб нагадати про свою сильну сторону – зовнішню політику.

«Він заявив про підготовку до нової зустрічі в Нормандському форматі на кінець травня-початок червня цього року. Крім того, після зустрічей з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель анонсував, що 18 квітня під час Skype-конференції тристоронньої контактної групи буде оголошено про Великоднє припинення вогню на Сході України. Є інформація і про те, що Німеччина виділить додатково 85 млн євро на боротьбу з наслідками російської агресії. Порошенко цією конкретикою нагадав про сильну сторону своєї політики», - каже Тетяна Ілюк.

Разом з тим, на її думку, Еммануель Макрон, проводячи зустрічі з українськими політиками, переслідує власні цілі. Це передусім утвердження лідерства Франції в Європі – на противагу Брюсселю та Берліну – а також його власного лідерства в рамках Нормандського формату.

«У Франції чудово усвідомлюють, що Україна стратегічно важлива для всього континенту. Тому не дивно, що Макрон хоче розуміти подальший курс і конкретні шляхи розвитку партнерства. А вже як українське питання накладеться на інтереси Франції та Заходу загалом – будемо чіткіше бачити після виборів. Зрозуміло, що Україні потрібні переконливі меседжі і послідовні дії для відстоювання своїх інтересів. Незалежно від того, хто її очолить, президент повинен демонструвати сильну і чітку позицію щодо територіальної цілісності України. Зокрема, вирішувати і питання окупованого Криму, а не виносити його за дужки», - підсумувала експерт.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Facebook
Google+
https://ucsd.org.ua/zystrich-zekenskogo-z-makronom-ne-vuyshlo-za-ramku-polituchnuh-oglyadun-ekspert">
Twitter
LinkedIn

Новини

Луцьк: Головним ноу-хау виборів-2019 стала віртуальна політика

Специфікою передвиборчої кампанії є медійне «розкручування» віртуального політика, який став лідером перегонів. Специфікою самих виборів може стати розбіжність між соціологічними рейтингами кандидатів та підсумками голосування.

Навіть якщо дебатів не відбудеться, із цього шоу уже видно, хто є хто – Подорожній

Такі шоу, як аналіз «аналізів», стають топ-темами і відволікають увагу суспільства від важливих питань. Технологія абсурдизації реальності давно «обкатана» в наших північних сусідів, однак навіть якщо змістовні дебати не відбудуться,…